ZONS Z92 Android 13 Handheld POS Terminal NFC Dual SIM Thermal Printer 1D 2D Barcode Scanner All in One POS System for Supermarket
Product Spotlights
Products Description
1.Introduction
Z92 Android airtime POS with printer, android 12.0/13.0 operating system, 5.5 inch screen touch, super long standby battery capacity is 3020 mAh, thermal paper printing, 5 million pixels camera(option), 2G / 3G / 4G /wifi, bluetooth communication, this fine workmanship and top quality machine is the best choice in the market.
2.Feature
Android 12.0/13.0 operating system:
adopt the open android system, can let the user a simple and efficient development of the upper application.
Serviceable scenarios :
apply chain supermarkets, restaurants, convenience stores, clothing store, premises, bakery, cashier, pay, enters sells saves the business management function.
| Product | ZONS Z92 Smart POS |
| Display Resolution | 5.5 Inch 720*1280 |
| Thermal printer | 58mm thermal printer |
| Card Slot | 1x SIM Card; 1x PSAM card |
| Operation System | Android 12.0/13.0 GO |
| Battery Capacity | 7.4V 3020mAh |
| Dimension | 214.4mm x 84.2mm x 16.7mm |
| Scanner | Support 1D / 2D barcode scanning |
| RAM | 2GB RAM+16GB Flash |
| Support | Voice call/Data/SMS&MMS |
| Scan code to identify distance | Above the equipment, 5~15CM |
| SIM card bands | 4G: FDD-LTE,TD-LTE 3G: WCDMA WiFi/A-GPS/Bluetooth |
| Optional Accessories | Silicon case, Hand Belt, Fingerprint scanner |
| Standard Accessorries |
1pc power adaptor, 1pc User Manual, 1pc USB-type C cable, 1 roll 58mm thermal paper |
2. Customer Feedback
3. Product Packaging
4. Company Profile
Shenzhen ZCS Technology Co., Ltd
* Founded in 2009
* Factory—— located in Baoan, Shenzhen,China
* Certificate——ISO 9001 CE FCC CCC
* ODM/OEM, manufacturer, marketing and after-sale service
ZCS is a global leader in electronic devices and secure pos technology. We provide Magstripe,Smart card Reader/Writer, Mobile pos solutions, services and value-added services at the POS.
Leading with innovation and engineering excellence,our products are provided through OEMs, VARs, distributors.
We provide practical, economical solutions according to our customers' needs.
With a strong hardware and software engineering team, ZCS is able to quickly and cost-effectively develop any application required.
To improve our products and services,we offer 1-year warranty and free technical support.
Your choice is our glory and pride."No Best, Only Better" is our promise.

5.Why Choose Us
Professional:
We are professional pos solution provider and manufactuer.We have an experienced technical team of engineers,you will get Professional and High quality products from us and get good guarantee.
Cost-effective Price:
we have the best price, cost-effective, good quality.
24/7customer service:
We will handle all of your questions, any question just email us or call us, we will try our best to help you out.
Long term warranty:
We provide 1-year warranty for the most of our products, so just trust us,let us help grow your business.We can also accept the third party test to guarantee the quality.
SDK/API for the products:
We will offer free SDK/API and technical assistance for your development.
Our products have certificates like CE, FCC,ROSH,CCC etc.
Strong presence in ODM project:We have good and successful experiences of cooperating with the famous companies overseas.
6. FAQ
Q: Do you have samples offer before bulk order?
A: Yes, We offer the samples, and we usually ship within 1-3 working-day, For OEM depending on request, it may take 7-10 working-day
Q: How can I order samples to test?
A: Please provide your requests to us, we will send you a proforma invoice. Once when we receive the cost we will deliver the sample.
Q: Is ODM/OEM service available?
A: Yes, we offer ODM/OEM according to client’s requirements
Q. What’s your Order MOQ?
For our own brand, we have ready stock without MOQFor ODM/OEM, depending on different model, MOQ can be negotiated
Q. How to ship the goods to us?
A: For samples order, usually delivery by carrier like DHL, TNT, FEDEX etc.; for MP order, usually ship by air or sea.
Q: How does your factory control quality?
A: Quality is priority, we have gained CE and ISO9001 authentication.
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
ZONS Z100 Android Desktop Pos Terminal for Retail System Touch Screen Cash Register Receipt Label Printer POS Machine ManufacturerUS$ 249 - 299MOQ: 1 Unit
-
Z108P POS Factory Custom Palm Vein POS Terminal Printer With 3/4GB RAM 16/32GB ROM Palm Vein Scanner For Restaurant/Shop Wholesale AndroidUS$ 199 - 299MOQ: 1 Unit
-
Handheld POS TerminalNegotiableMOQ: 1 Unit
-
Handheld Pos TerminalNegotiableMOQ: 100 Sets
-
Latest Handheld Pos TerminalUS$ 140 - 160MOQ: 1 Piece
-
Handheld Pos Terminal PrinterUS$ 256 - 686MOQ: 1 Unit
-
Android POS Terminal , Android Handheld POS Terminal With PrinterNegotiableMOQ: 5 Units
-
Handheld Pos Terminal,Android RFID POS Portable Data TerminalUS$ 190 - 360MOQ: 1 Piece
-
Handheld Pos Terminal Cashier Printer for POS SystemNegotiableMOQ: 10 Pieces
-
Handheld Pos Terminal Cashier Printer for POS SystemNegotiableMOQ: 5 Pieces









