ZONS Z93 POS Handheld Device With 6.26" Screen Contactless NFC High-Speed Receipt Label Printer POS Terminal Ticketing for Lottery Vending
Product Spotlights
1. Products Description
1.Introduction
Z93 Android airtime POS with printer & fingerprint collection module (optional), Android 14.0 operating system, 6.26 inch screen touch, super long standby battery capacity is 3600 mAh/7.6V, thermal paper printer, 5 Mega-pixel rear camera(13M optional), 2G / 3G / 4G /wifi, bluetooth communication, this fine workmanship and top quality machine is the best choice in the market.
2.Feature
-
Android 14.0 operating system: adopt the open android system, can let the user a simple and efficient development of the upper application.
2.Serviceable range: apply chain supermarkets, restaurants, Parking system, Prepaid airtime top up, convenience stores, clothing store, premises, bakery, cashier, pay, enters sells saves the business management function.
| Product |
ZCS Z93 Handheld POS |
| Display Resolution | 720*1520 |
| 720*1520 | 58mm/80mm Reciept printer/40mm/76mm label printing |
| Card Slot | 2*SIM OR SIM*1+PSAM*1 |
| Operation System | Android 12.0/14.0 pos |
| Scanner | Support 1D / 2D barcode scanning |
| RAM | 2GB RAM+16GB ROM/3GB RAM+32GB ROM/4GB RAM+32GB ROM |
| Rear Camera | 5 Mega-pixel (8M/13M optional) |
| Physical button | power button x 1 |
| Battery Capacity | Lithium Battery,7.6V 3600mAh |
| Support | 4G: FDD-LTE,TD-LTE 3G: WCDMA 2G: GSM,GPRS Hot spot,Bluetooth |
| Directly NFC reader | Support ISO / IEC 14443 A&B,Mifare,felica card,conform to EMV / PBOC PAYPASS standard ,(Option) |
| Standard Accessories | 1pc power adaptor, 1pc User Manual, 1pc USB-type C cable, 1 roll 58mm t |
| Optional Accessories | Silicone case, Hand Belt, Fingerprint scanner |
| Temperature | Storage temperature: -10℃-40℃ Working Temperature: 0℃-50℃ |
2. Customer Feedback
3. Transportation
4. Company Profile
Shenzhen ZCS Technology Co., Ltd
* Founded in 2009
* Factory—— located in Baoan, Shenzhen,China
* Certificate——ISO 9001 CE FCC CCC
* ODM/OEM, manufacturer, marketing and after-sale service
ZCS is a global leader in electronic devices and secure pos technology. We provide Magstripe,Smart card Reader/Writer, Mobile pos solutions, services and value-added services at the POS.
Leading with innovation and engineering excellence,our products are provided through OEMs, VARs, distributors.
We provide practical, economical solutions according to our customers' needs.
With a strong hardware and software engineering team, ZCS is able to quickly and cost-effectively develop any application required.
To improve our products and services,we offer 1-year warranty and free technical support.
Your choice is our glory and pride."No Best, Only Better" is our promise.
5. why Choose Us
Professional:
We are professional pos solution provider and manufactuer.We have an experienced technical team of engineers,you will get Professional and High quality products from us and get good guarantee.
Cost-effective Price:
we have the best price, cost-effective, good quality.
24/7customer service:
We will handle all of your questions, any question just email us or call us, we will try our best to help you out.
Long term warranty:
We provide 1-year warranty for the most of our products, so just trust us,let us help grow your business.We can also accept the third party test to guarantee the quality.
SDK/API for the products:
We will offer free SDK/API and technical assistance for your development.
Our products have certificates like CE, FCC,ROSH,CCC etc.
Strong presence in ODM project:We have good and successful experiences of cooperating with the famous companies overseas.
6.FAQ
Q: Do you have samples offer before bulk order?
A: Yes, We offer the samples, and we usually ship within 1-3 working-day, For OEM depending on request, it may take 7-10 working-day
Q: How can I order samples to test?
A: Please provide your requests to us, we will send you a proforma invoice. Once when we receive the cost we will deliver the sample.
Q: Is ODM/OEM service available?
A: Yes, we offer ODM/OEM according to client’s requirements
Q. What’s your Order MOQ?
For our own brand, we have ready stock without MOQ
For ODM/OEM, depending on different model, MOQ can be negotiated
Q. How to ship the goods to us?
A: For samples order, usually delivery by carrier like DHL, TNT, FEDEX etc.; for MP order, usually ship by air or sea.
Q: How does your factory control quality?
A: Quality is priority, we have gained CE and ISO9001 authentication.
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
Z108P POS Factory Custom Palm Vein POS Terminal Printer With 3/4GB RAM 16/32GB ROM Palm Vein Scanner For Restaurant/Shop Wholesale AndroidUS$ 199 - 299MOQ: 1 Unit
-
Z92P University Campus Palm Vein Pos Terminal Library Access and Cafeterial All in One POS Biometric Payment For Complete Business ManagementUS$ 219 - 269MOQ: 1 Unit
-
Handheld Device BT200US$ 500 - 1,200MOQ: 1 Unit
-
Rugged Handheld Device UHF Pda With Fingerprinter Reader,android Pda , Handheld PdaUS$ 300 - 350MOQ: 1 Piece
-
Skin Tightening US320 rf Handheld Devices for WrinklesUS$ 1 - 10,000MOQ: 1 Set
-
SHOTMAY STM-8033 Sales Handheld Devices With Low PriceUS$ 300 - 350MOQ: 1 Unit
-
2016 Home Facial Spa Facial Brightening Microcurrent Led Handheld DeviceUS$ 1 - 5MOQ: 1 Piece
-
Handheld Device for Measuring Surface Cracks Automated Crack Detection System for Quality Control Real-time Crack Monitoring EquipmentUS$ 2200 - 2400MOQ: 1 Set
-
Wireless Handheld DeviceNegotiableMOQ: 500 Pieces
-
Take Down Handheld DeviceNegotiableMOQ: 1













