Z92P University Campus Palm Vein Pos Terminal Library Access and Cafeterial All in One POS Biometric Payment For Complete Business Management
Product Spotlights
Products Description
1.Introduction
The Z92P is a smart terminal device that integrates high-performance hardware configuration and diverse intelligent functions, designed for efficient identity recognition and convenient mobile application scenarios. The device is equipped with a quad-core (Quad-core) main chip with a clock speed of up to 2.0GHz, paired with 3GB of RAM and 16GB/32GB of optional flash storage, running the Android 13.0 Go operating system, balancing smooth operation with a lightweight user experience.
2.Feature
Android 13.0 Go operating system:
adopt the open android system, can let the user a simple and efficient development of the upper application.
Serviceable scenarios :
apply chain supermarkets, restaurants, convenience stores, clothing store, premises, bakery, cashier, pay, enters sells saves the business management function.
| Product | ZONS Z92P Smart Palm Veim |
| Display Resolution | 5.5 Inch 720*1280 |
| CPU | Quad-core processor 2.0GHz |
| Memory | 3GB RAM+16/32GB ROM (Optional) |
| Operation System | Android 13.0 Go |
| Battery Capacity | Battery Capacity |
| Battery Capacity | Palm Veim /Palm Print Barcode/QR code |
| Recognition mode | Back-end recognition |
| Back-end recognition | Server-side recognition: 1:1000000 |
| Brushing palm recognition distance | Above the equipment, 6~20CM |
| Scan code to identify distance | Above the equipment, 5~15CM |
| SIM card bands | 4G: FDD-LTE,TD-LTE 3G: WCDMA WiFi/A-GPS/Bluetooth |
| Camera | 500W |
| Standard Accessorries |
2. Customer Feedback
3. Product Packaging
4. Company Profile
Shenzhen ZCS Technology Co., Ltd
* Founded in 2009
* Factory—— located in Baoan, Shenzhen,China
* Certificate——ISO 9001 CE FCC CCC
* ODM/OEM, manufacturer, marketing and after-sale service
ZCS is a global leader in electronic devices and secure pos technology. We provide Magstripe,Smart card Reader/Writer, Mobile pos solutions, services and value-added services at the POS.
Leading with innovation and engineering excellence,our products are provided through OEMs, VARs, distributors.
We provide practical, economical solutions according to our customers' needs.
With a strong hardware and software engineering team, ZCS is able to quickly and cost-effectively develop any application required.
To improve our products and services,we offer 1-year warranty and free technical support.
Your choice is our glory and pride."No Best, Only Better" is our promise.
5.Why Choose Us
Professional:
We are professional pos solution provider and manufactuer.We have an experienced technical team of engineers,you will get Professional and High quality products from us and get good guarantee.
Cost-effective Price:
we have the best price, cost-effective, good quality.
24/7customer service:
We will handle all of your questions, any question just email us or call us, we will try our best to help you out.
Long term warranty:
We provide 1-year warranty for the most of our products, so just trust us,let us help grow your business.We can also accept the third party test to guarantee the quality.
SDK/API for the products:
We will offer free SDK/API and technical assistance for your development.
Our products have certificates like CE, FCC,ROSH,CCC etc.
Strong presence in ODM project:We have good and successful experiences of cooperating with the famous companies overseas.
6. FAQ
Q: Do you have samples offer before bulk order?
A: Yes, We offer the samples, and we usually ship within 1-3 working-day, For OEM depending on request, it may take 7-10 working-day
Q: How can I order samples to test?
A: Please provide your requests to us, we will send you a proforma invoice. Once when we receive the cost we will deliver the sample.
Q: Is ODM/OEM service available?
A: Yes, we offer ODM/OEM according to client’s requirements
Q. What’s your Order MOQ?
For our own brand, we have ready stock without MOQFor ODM/OEM, depending on different model, MOQ can be negotiated
Q. How to ship the goods to us?
A: For samples order, usually delivery by carrier like DHL, TNT, FEDEX etc.; for MP order, usually ship by air or sea.
Q: How does your factory control quality?
A: Quality is priority, we have gained CE and ISO9001 authentication.
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
ZONS Z91 Smart Android POS Mobile POS Machine Manufacturer With 5.5" Touch Display Built-in Thermal Printer NFC Reader QR Scanner Point of SaleUS$ 149 - 189MOQ: 1 Unit
-
ZONS Z92 Android 13 Handheld POS Terminal NFC Dual SIM Thermal Printer 1D 2D Barcode Scanner All in One POS System for SupermarketUS$ 189 - 239MOQ: 1 Unit
-
AC DC Power Adapter With Short Circuit Protection for POS TerminalsNegotiableMOQ: 100 Pieces
-
Rj11 Port POS Terminal Metal Cash DrawerUS$ 48MOQ: 10 Pieces
-
Best POS Terminal 3g Pos Terminal With Cashbox for MarketUS$ 380 - 400MOQ: 1 Piece
-
Advanced Intelligent Smart Home Integrated Safe | With Face Recognition and Palm Vein Technology | High Security Residential SafeUS$ 180 - 880MOQ: 10 Combos
-
Competitive Price POS Machine TerminalUS$ 230 - 500MOQ: 1 Set
-
Pos Terminal Battery 12V150AH PriceUS$ 100 - 150MOQ: 50 Pieces
-
Touch Screen Self Service POS TerminalUS$ 883 - 2,500MOQ: 1 Piece
-
15Inch Cash Register Pos System TerminalUS$ 485 - 1,500MOQ: 5 Sets









