Good Quality Clear Pvc Plastic Film Factory Price Mattress Pvc Film
good quality clear pvc plastic film factory price mattress pvc film
The pvc film we always packaging with the rigid paper with waterproof, we are ensure the packaging paper qualrity! since we always for this way exporter!
A. The pvc film we will do all as your require, and if you are urgency, we will try best do as soon as possible for you!
B. And we will send the sample to you for free!
C. We will give the best service to you and give the reasonable price to you, any require about the products we will try best do for your requirement!
1. The PVC film are with good quality
2. different thickness for you choose, can use for packaging mattress or making becom bag!
3.Good toughness and transparent!
| Item name | good quality clear pvc plastic film |
| Material | pvc plastic |
| Colour | white and blue,etc |
| Size | max width is 2.45m |
| thickness | min is 20 micron |
| usage | Tamper-proof packaging of the various of kinds of furniture and electrical products |
| normal weight | is about 28 kg/roll .small roll weight is about4-10kg/roll |
| Certificate | SGS,PVC ROHS |
| Payment Terms | T/T , L/C, etc |
| Shipping Point | Guangzhoushengzhen |
| Sample Policy | Existing Sample Time 3 Days |
| Minimum Order Quantity | 1000kg |
| MOQ Production Time | about 7-15 working days |
| Accept OEM | Yes |
| Packaging Details | paper & plastic normal packing |
| trial order | Yes |
| printed | yes,according to ur logol |
Good quality super clear anti static film for mattress packaging
The pvc film with blue colour for mattress packaging or packaging for your like!
The pvc film with white colour for mattress packaging or packaging for your like! Which are more clear and feel transparent!
The pvc film with logo for mattress packaging make your mattress looking more beautiful !
Warm welcome to get in touch with me! i will appreciated it if you will send email to me as soon as for your available time.
Best regards to you and your family!
good quality clear pvc plastic film factory price mattress pvc film
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
PET Release Film Transparent and Matte Insulation Film JB1256-77 Standard for Industry Use in RollNegotiableMOQ: 1 Tray
-
Silage Film Silage Stretch FilmUS$ 2.0 - 3.5MOQ: 1000 Kilograms
-
Foam PackagingNegotiableMOQ: 2300 Pieces
-
PE Bottom Film for Sanitary Napkin and DiapersUS$ 2 - 2.35MOQ: 1 Ton
-
Transparent Low Density Polyethylene Plastic Film for FoodUS$ 0.5 - 3MOQ: 100 Rolls
-
High Quality 9 Color Printed PVC Shrink Sleeve LabelUS$ 2,190 - 2,250MOQ: 1 Ton
-
PE FilmNegotiableMOQ: 1
-
Transparent Stretch Film in RollsNegotiableMOQ: 25 Boxes
-
Made in China Superior Quality Anti-UV Plastic FilmNegotiableMOQ: 5000 Kilograms
-
China Lldpe Pallet Stretch FilmUS$ 1.72 - 2MOQ: 100 Rolls










