Soft Normal Clear Pvc Film for Curtain
soft normal clear pvc film for curtain
The pvc film we always packaging with the rigid paper with waterproof, we are ensure the packaging paper qualrity! since we always for this way exporter!
| Item name | soft normal clear pvc film for curtain |
| Material | pvc plastic |
| Colour | white and blue,etc |
| Size | max width is 2.45m |
| thickness | min is 20 micron |
| usage | Tamper-proof packaging of the various of kinds of furniture and electrical products |
| normal weight | is about 28 kg/roll .small roll weight is about4-10kg/roll |
| Certificate | SGS,PVC ROHS |
| Payment Terms | T/T , L/C, etc |
| Shipping Point | Guangzhoushengzhen |
| Sample Policy | Existing Sample Time 3 Days |
| Minimum Order Quantity | 1000kg |
| MOQ Production Time | about 7-15 working days |
| Accept OEM | Yes |
| Packaging Details | paper & plastic normal packing |
| trial order | Yes |
| printed | yes,according to ur logol |
1. The PVC film are with good quality
2. different thickness for you choose, can use for packaging mattress or making becom bag!
3.Good toughness and transparent!
The pvc film with blue colour for mattress packing or packing for your like! Normal clear pvc film for curtain packing
The pvc film with white colour for mattress packaging or packaging for your like! Which are more clear and feel transparent!
The pvc film with logo for mattress packaging make your mattress looking more beautiful !
A. The pvc film we will do all as your require, and if you are urgency, we will try best do as soon as possible for you!
B. And we will send the sample to you for free!
C. We will give the best service to you and give the reasonable price to you, any require about the products we will try best do for your requirement!
Naigu factory are the professional manufacturer for furniture packaging material and mattress compressing & packing machine . We have exported our products to Mexico , USA,Malaysia , Romania , Turkey , India and so on . We enjoyed the reputation from massive clients by our the excelllent quality and competitive price .
The plastic mattress bags , mattress covers are made of the Virgin Raw Polyethylene granules LDPE . LDPE plastic is the good material for packing Furniture
The thickness and the width could be as per your requirement . if there is any questions about the standard pvc plastic rolls , we could give you the perfect and professional answers . the sample are free for reference . we will let our high quality products and our good service to make you trust us . when we get the a container from our new clients , the nest order will be give a discount and have been to be our VIP grade customer . the VIP customers will have more favourable terms .
Warm welcome to get in touch with me! i will appreciated it if you will send email to me as soon as for your available time.
Cathy / Tel & Whats app: 086-18829912266
QQ: 2851190691 Skype: naigu.bingbing
Official web: /en/
soft normal clear pvc film for curtain
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
PET Release Film Transparent and Matte Insulation Film JB1256-77 Standard for Industry Use in RollNegotiableMOQ: 1 Tray
-
Silage Film Silage Stretch FilmUS$ 2.0 - 3.5MOQ: 1000 Kilograms
-
Foam PackagingNegotiableMOQ: 2300 Pieces
-
PE Bottom Film for Sanitary Napkin and DiapersUS$ 2 - 2.35MOQ: 1 Ton
-
Transparent Low Density Polyethylene Plastic Film for FoodUS$ 0.5 - 3MOQ: 100 Rolls
-
High Quality 9 Color Printed PVC Shrink Sleeve LabelUS$ 2,190 - 2,250MOQ: 1 Ton
-
PE FilmNegotiableMOQ: 1
-
Transparent Stretch Film in RollsNegotiableMOQ: 25 Boxes
-
Made in China Superior Quality Anti-UV Plastic FilmNegotiableMOQ: 5000 Kilograms
-
China Lldpe Pallet Stretch FilmUS$ 1.72 - 2MOQ: 100 Rolls










