High Efficiency Semi-automatic Welding Machines---best Sales and Best Service
high efficiency semi-automatic welding machines ---best sales and best service
Products information:
| item name | semi-automatic welding machines |
| mzttress size | 2000*2100 |
| table size | 2200*2100 |
| can rolled mattress | foam mattress,spring mattress |
| exter size | compressing first then wrapping |
| used material | pvc film |
| weight | 1200kg |
| power | 2.5kw |
| voltage | 380V/50HZ |
| demension | 4600*2500*1300mm |
Other important term:
1.This machine is mattress density is quall or less than 30kgs/m3
2. High production efficiency
3. The whole process use 35 t0 40 seconds
4. Low packing cost, It needs one PVC or PE bag of diameter320mm (approx)
5. Convenient to installation and maintenance
6. We can according to your requirements make the roll machine with different diameters
1.Payment terms:T/T,30% as deposit,balance must be paid before delivery.
2.Delivery : Actually is 18 working days(but according the details )
3.Unit price : EXW/CIF/FOB guangzhou or shenzhen
4.Packing : Packing in wooden or plastic packing (or according the cilents requirement)
5.Your inquiry related to our product and price will be replied in 24hours.
As a professional mattress wrapping machine manufacture, we spare no efforts to provide satisfactory products to our clients. Our products are sold in different countries every year. Such as: Thailand Vietnam Malaysia Africa Australia and so on. chose us is the right way. because of our considerate service, good quality and best price with fast delivery.
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
Tying Machine for Supermarket Food Pack Suitable for Plastic Bag, Fabric, Net Bag Etc.NegotiableMOQ: 1 Set
-
Vertical Hydraulic Baler Cotton Vertical Baler Textiles Hydraulic Baler for Recycling CentersUS$ 17000MOQ: 1 Set
-
Multi-function High Speed Air Bubbles Film ExtruderUS$ 10000 - 50000MOQ: 1 Combo
-
Snack Food Packaging Machine Full Automatic Wrapping And SealingUS$ 2880 - 9880MOQ: 1 Combo
-
Wear-resisting Double Twist Small Caramel Toffee Candy Wrapping MachineUS$ 8800.00 - 9800.00MOQ: 1 Unit
-
Multi-function Packaging MachineNegotiableMOQ: 2400 Sets
-
ZHUZHU Food Packing Machine Compliant With Industry Standards & Mill Test ReportNegotiableMOQ: 1 Acre
-
Automatic Biscuit Multi Head Weighing Packaging Machine/Biscuits Pillow Packaging Machine For CookiesNegotiableMOQ: 1 Set
-
Market Price Net Mesh Bag Packing Machine Orange Packing Machine Citrus Packing MachineNegotiableMOQ: 1
-
Keestar NP-7K Portable Bag Closer Handheld Sewing MachineNegotiableMOQ: 1 Set






