2014 Mini Atv 50cc Price
Specifications
2 STROKE 49CC AIR COOLEDAUTOMATIC WITH REVERSE GEAR
PULL ATART
| ITEMS | Parameter |
| Motor Type | 500W |
| Motor brand | UNIT Strong magneto |
| battery type | 24V12AH/36v12ah |
| charger | ternary form |
| controller | brush |
| starting mode | electric |
| Transmission type | chain |
| battery box | sack |
| Carton size(L*W*H) | 980*565*420mm |
| Vehicle size (L*W*H) | 1050*620*645mm |
| Track(F/R) | 480mm/460mm |
| Wheelbase | 705mm |
| Minimum ground clearance | 110mm |
| Seat height | 460mm |
| Turning diameter | 2900mm |
| GW/NW | 35/40kg |
| Max load | 80kg |
| Max speed | 20km/h |
| Brake system (F/R) | hand,Mechanical disc brake |
| Shock absorber (Front) | no |
| Shock absorber (Rear) | no |
| Tyre(Front/Rear) | 4.1-4 |
| Tire Pressure | front:165kpa,rear:137kpa |
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
Hot Sale Quad ATV SX-GATV150(L )US$ 700 - 1,000MOQ: 1 Piece
-
Wholesale Good Quality Mini Atv Quad for ChildUS$ 290 - 340MOQ: 50 Pieces
-
Rotomolding Atv Storage BoxNegotiableMOQ: 1 Set
-
110cc ATVNegotiableMOQ: 1
-
Atv 300US$ 2,890 - 3,258MOQ: 16 Units
-
2016 Lowest Price Four Wheels Powerful Small TractorUS$ 550 - 600MOQ: 5 Pieces
-
ATV 200CC EECNegotiableMOQ: 5 Pieces
-
EEC 150cc Beach BuggyUS$ 1,250 - 1,650MOQ: 2 Pieces
-
Popular Durable Agriculture Best off Road Electric Utility Terrain VehicleUS$ 5,500 - 8,100MOQ: 1 Unit
-
JLA 11-08 110cc JINLING New Star Quak Bike for SalesUS$ 530 - 630MOQ: 1 Piece



