Portable LED Photon Therapy Beauty Device Led Light Therapy Home Use for Skin Care Beauty Instrument
LED Photon therapy beauty device Vibration +Photo LED therapy beauty device
Introduction:
OFY-1503 is a beauty care product for beauty salon or personal use. It have function of Vibration massage and co-working with six type of Photon LED therapy, It perfect for reduces acne,redness, inflammation,crow's-feet, fine lines.anti-aging,anti-wrinkle.diastolic&shrink pores;fading freckles,age spots,sun spots,brown patches,scars,dark moles;lighten the fine lines, tender and tighten the skin,lifting&tightening wrinkle skin whitening improve Skin-Elasticity.
Specification of OFY-1503 LED Photon therapy beauty device:
| Model | OFY-1503 |
| Product Color | White |
| Material | ABS |
| Product Size | 15.5*5*4.3cm |
| Product net weight | Around 370g |
| Power Supply | DC 5V, 500mA |
| Battery Capacity | 3.7V,750mA*1 |
| Charging Time | 2 hours |
| Working time | 15 mins/time |
| LED light Colors | Red/Yellow/Blue/Green/Pink/Pink flash |
| Vibration frequency | 9000rpm±10% |
| Certification | CE,RoHS ,FCC |
Warranty period |
1 Year |
How to use OFY-1503 LED Photon therapy beauty device:
Details of OFY-1503 LED Photon therapy beauty device:
Package of OFY-1503 LED Photon therapy beauty device:
Company Information of AOPHIA:
Shenzhen Oufeiya Technology Co., Ltd, a professional manufacturer of handheld home use beauty device. Integrating R&D, production, sales and service together.
We are specialized in varies of home use beauty instruments including Nano Ionic face Hydration Sprayer, cleansing device, skin rejuvenator, RF & EMS, Photon Led therapy, Galvanic Ion, Ultrasonic, multifunction advanced beauty technologies series etc.
Each product passed CE&Rohs certification. Unique patent design is our young pace with line fashion trend tightly.
Our products won the regular customers from Europe, USA, Korea, Japan, Taiwan, Thailand market.
Stable production capability, Innovative R&D team, Strict quality control & Professional sales service ensures your continuous cooperation with our company.
More items please to press link
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
Mini Portable Ultrasound Lipo Cavitation MachineUS$ 1 - 3,000MOQ: 1 Set
-
Lipo Cavitation Machine Ultrasonic Liposuction Cavitation Slimming Machine For Sale Skin LiftingUS$ 600 - 1,000MOQ: 1 Unit
-
2014 Hot New Proudct Lipo Cavitation Machine GelUS$ 1 - 1,800MOQ: 1 Piece
-
Best Selling Products Beauty Equipments Home Lipo Cavitation MachineUS$ 1 - 88MOQ: 1 Piece
-
Ultrasound Cavitation For Cellulite Best Cellulite Removal Rf 32kHZ Therapeutic Ultrasound Lipo Cavitation MachineUS$ 1 - 500MOQ: 1 Set
-
Body Cavitation Machine Wholesale Lingmei Portable Lipo 1MHz Laser Radiofrecuency Lipo Cavitation MachineUS$ 1 - 900MOQ: 1 Piece
-
Professional Cavitation Multipolar Rf Bipolar Rf Ultrasonic Liposuction Cavitation Machine Lipo Cavitation MachineUS$ 2,000 - 4,000MOQ: 1 Set
-
Fast Cavitation Slimming System Chargeable Photon Ultrasonic Skincare Machine Ultrasound Cavitation Lipo Cavitation MachineNegotiableMOQ: 50 Pieces
-
Weight Loss M-S4 Lipo Cavitation Machine RF Machine Lipo Cavitation MachineUS$ 1 - 650MOQ: 1 Set
-
Slimming Beauty Machine Lipo Cryo Rf 10MHz Vacuum Cavitation Machine Lipo Cavitation MachineNegotiableMOQ: 1 Set





