Hot New Products 2016 6 Colors LED Therapy and RF/EMS Anti Wrinkle Beauty Equipment
RF face lifting anti-wrinkle & aging 3 in 1 beauty device
Introduction:
OFY-9902 is a beauty care product for beauty salon or personal use. It integrated with Photon LED therapy, Radio Frequency(RF)/EMS and LCD display technology; It perfect for reduces acne,redness, inflammation,crow's-feet, fine lines.anti-aging,anti-wrinkle.diastolic&shrink pores;fading freckles,age spots,sun spots,brown patches,scars,dark moles;lighten the fine lines, tender and tighten the skin,lifting&tightening wrinkle skin whitening improve Skin-Elasticity.
Specification of OFY-9902 RF/EMS and 6 colors LED with ion beauty instrument:
| Product Color | white |
| Material | ABS+stainless steel beauty screen |
| Screen | LCD display |
| Product Size | 18*7.5*7.5cm |
| Product net weight | 180g |
| Power supply | DC5V, 500mA |
| Battery capacity | 3.7V,850ma x1 |
Charging time |
3.0hours |
| Working time | 10mins/time |
| LED light colors | Red,Yellow,Blue,Green,Pink , Pink flashing |
| Certification | CE,RoHS |
| Warranty period | 1 Year |
How to use OFY-9902 RF/EMS and 6 colors LED with ion beauty instrument :
Function of OFY-9902 RF/EMS and 6 colors LED with ion beauty instrument:
Advantage of OFY-9902 RF/EMS and 6 colors LED with ion beauty instrument:
Package of OFY-9902 RF/EMS and 6 colors LED with ion beauty instrument:
Certificate of OFY-9902 RF/EMS and 6 colors LED with ion beauty instrument:
Company Information of AOPHIA:
Shenzhen Oufeiya Technology Co., Ltd, a professional manufacturer of handheld home use beauty device. Integrating R&D, production, sales and service together.
We are specialized in varies of home use beauty instruments including Nano Ionic face Hydration Sprayer, cleansing device, skin rejuvenator, RF & EMS, Photon Led therapy, Galvanic Ion, Ultrasonic, multifunction advanced beauty technologies series etc.
Each product passed CE&Rohs certification. Unique patent design is our young pace with line fashion trend tightly.
Our products won the regular customers from Europe, USA, Korea, Japan, Taiwan, Thailand market.
Stable production capability, Innovative R&D team, Strict quality control & Professional sales service ensures your continuous cooperation with our company.
More items please to press link
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
Most Professional Beauty Equipment Manufacturer Bikini Diode LaserUS$ 1 - 6,000MOQ: 1 Set
-
Bikini Diode LaserUS$ 1,000 - 7,000MOQ: 1 Piece
-
Design Cheapest Bikini Diode LaserUS$ 1 - 8,000MOQ: 1 Set
-
Painless 808nm Diode Laser /bikini Diode Laser Hair Remover EquipmentUS$ 1 - 8,000MOQ: 1 Set
-
Depilation Diode Laser Hair Removal 808 Hair Removal Device for Bikini Diode LaserUS$ 1,000 - 6,200MOQ: 1 Set
-
11*11mm Big Spot Size Bikini Diode LaserNegotiableMOQ: 1 Piece
-
High Quality Hair Removal Depilation Diode Laser Clinic / Bikini Diode Laser Leg Hair RemovalNegotiableMOQ: 1 Set
-
2016 Newest Portable Bikini Diode Laser / 808nm Diode Laser Hair Removal Machine With 2 Years WarrantyUS$ 1 - 4,200MOQ: 1 Piece
-
Diode Laser Therapy Device / Bikini Diode Laser / 808 Diode Laser Beauty EquipmentUS$ 1 - 5,000MOQ: 1 Set
-
Diode Laser Therapy Device,bikini Diode Laser,808 Diode Laser Beauty EquipmentUS$ 3,000 - 15,000MOQ: 1 Unit









