New Design Beauty Machine Skin Care Device Ultrasonic Ionic Vibration Facial Beauty Device
portable Ultrasonic Ionic vibration facial beauty device
Introduction:
| Model | OFY-1506 |
| Product Color | white |
| Material | ABS |
| Product Size | 15.5*5*4.3cm |
| Product net weight | Around 400g |
| Power Supply | DC 5V, 500mA |
| Battery Capacity | 3.7V, 750mA *1, rechargeable with USB cord |
| Charging Time | 2.0 hours |
| Working time | 5 minutes/time |
| Vibration frequency | 9000rpm±10% |
| Certification | CE,RoHS ,FCC |
Warranty period |
1 Year |
How to use OFY-1506 portable Ultrasonic Ionic vibration facial beauty device :
Details of OFY-1506 portable Ultrasonic Ionic vibration facial beauty device :
Package of OFY-1506 portable Ultrasonic Ionic vibration facial beauty device :
Company Information of AOPHIA:
Shenzhen Oufeiya Technology Co., Ltd, a professional manufacturer of handheld home use beauty device. Integrating R&D, production, sales and service together.
We are specialized in varies of home use beauty instruments including Nano Ionic face Hydration Sprayer, cleansing device, skin rejuvenator, RF & EMS, Photon Led therapy, Galvanic Ion, Ultrasonic, multifunction advanced beauty technologies series etc.
Each product passed CE&Rohs certification. Unique patent design is our young pace with line fashion trend tightly.
Our products won the regular customers from Europe, USA, Korea, Japan, Taiwan, Thailand market.
Stable production capability, Innovative R&D team, Strict quality control & Professional sales service ensures your continuous cooperation with our company.
More items please to press link
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
Professional Varicose Vein MachineUS$ 1 - 2MOQ: 1 Set
-
Professional Remove Varicose Veins Machine for SaleUS$ 1 - 1,500MOQ: 1 Set
-
Promotion ! Portable Vein Removal Varicose Veins MachineUS$ 1 - 3,000MOQ: 1 Set
-
Long Pulse Laser for Varicose Veins Removal/ Varicose Veins Machine / Blood Vessel FinderUS$ 1 - 15,000MOQ: 1 Unit
-
980nm Diode Laser Varicose Veins Machine/ Varicose Vein Removal/ Varicose Veins TreatmentUS$ 1 - 2MOQ: 1 Set
-
Spider Vascular Vein Removal Machine 980nm Diode Laser Varicose Veins MachineUS$ 3,000 - 5,000MOQ: 1 Unit
-
China Long Pulse Varicose Veins Machine/spider Vein Treatment Laser MachineUS$ 1 - 2,000MOQ: 1 Set
-
2014 Nubway Top Popular! Varicose Veins Machine/spider Vein Removal Machine for SalesNegotiableMOQ: 1 Unit
-
Best Hair Removal Treatment Laser Varicose Veins MachineUS$ 1,000 - 4,999MOQ: 1 Unit
-
1064nm 532nm 1320nm Pigment Lesions Removal Varicose Veins MachineUS$ 1 - 13,000MOQ: 1 Set





