New Design Electroporation EMS & Led Light Therapy Facial Beauty Care Device
EMS & Led light therapy facial beauty care device
Introduction:
perfect for reduces acne,redness, inflammation,crow's-feet, fine lines.anti-aging,anti-wrinkle.diastolic&shrink pores;fading freckles,age spots,sun spots,brown patches,scars,dark moles;lighten the fine lines, tender and tighten the skin,lifting&tightening wrinkle skin whitening improve Skin-Elasticity.
Specification of OFY-1505 EMS & Led light therapy facial beauty care device:
| Product Color | white |
| Material | ABS |
| Product Size | 15.5*5*4.3cm |
| Product net weight | 380g |
| Power Supply | DC 5V, 500mA |
| Battery Capacity | 3.7V, 750ma *1 |
| Charging Time | 3.0 hours |
Working time |
15 minutes/time |
| LED light colors | Red,Yellow,Blue,Green,Pink , Pink flashing |
| Certification | CE,RoHS |
| Warranty period | 1 Year |
How to use OFY-1505 EMS & Led light therapy facial beauty care device :
Advantage of OFY-1505 EMS & Led light therapy facial beauty care device:
Package of OFY-1505 EMS & Led light therapy facial beauty care device:
Company Information of AOPHIA:
Shenzhen Oufeiya Technology Co., Ltd, a professional manufacturer of handheld home use beauty device. Integrating R&D, production, sales and service together.
We are specialized in varies of home use beauty instruments including Nano Ionic face Hydration Sprayer, cleansing device, skin rejuvenator, RF & EMS, Photon Led therapy, Galvanic Ion, Ultrasonic, multifunction advanced beauty technologies series etc.
Each product passed CE&Rohs certification. Unique patent design is our young pace with line fashion trend tightly.
Our products won the regular customers from Europe, USA, Korea, Japan, Taiwan, Thailand market.
Stable production capability, Innovative R&D team, Strict quality control & Professional sales service ensures your continuous cooperation with our company.
More items please to press link
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
Multifunctional Weight Loss Cavitation Body Slim Spa MachineUS$ 1 - 10,000MOQ: 1 Set
-
Guangzhou Manufactory Top Sell Body Slimming Spa CapsuleUS$ 2,500 - 2,500MOQ: 1 Set
-
*2015*Royal Skin Whitening EMS Body Slimming SPAUS$ 1 - 3,000MOQ: 1 Piece
-
Body Slimming Machine STM-8035E Ultrasonic Cavitation Liposuction Body Slim Spa Machine With Great Price Wrinkle RemovalUS$ 600 - 1,100MOQ: 1 Unit
-
2015 Leading Body Slimming Spa Use Equipment HIFU Ultrasound Fat Loss Slimming DeviceNegotiableMOQ: 1 Set
-
Ultrasonic Liposuction Equipment Cavitation Rf Fat Wrinkle Removal Burning Machine For Body Slim Spa MachineUS$ 1 - 900MOQ: 1 Set
-
Hot!suslaser Cavitation RF SMOOSKIN I S60 CE/ISO Ultrasonic Ultrasound Cavitation For Cellulite Cavitation Liposuction Body Slim Spa Machine Body ShapingUS$ 100 - 10,000MOQ: 1 Set
-
Cappccino Body Slimming Spa EquipmentUS$ 860 - 1,200MOQ: 2 Pieces
-
Bodying Slimming SPA Equipment R.V.BULEUS$ 25,000 - 30,000MOQ: 1 Set
-
Body Slimming Spa Equipment MED-360US$ 1 - 8,000MOQ: 1 Set






