AOPHIA Facail Equipment Mini Home Use Face Beauty Machine
Hot & Cold Facial Hammer Skin Rejuvenation beauty Device
mini Hot & Cold vibration facail beauty device gadget,Personal handheld home use facail beauty device gadget system,
Factory price newest mini non surgical Hot & Cold vibration Face facail Lift Machine,
in-office/At-Home Hot & Cold vibration facail face Beauty Devices,
Introduction:
OFY-7901 is Hot & Cold Facial Hammer Skin Rejuvenation Device, Portable, easy to operate, home use and travel use. It is a beauty care product for beauty salon or personal use. It is a hi-tech system that integrated with Cold treatment, Hot treatment, Cold Sonic vibration and LCD display technology; It perfect for tighten the skin, improve Skin-Elasticity,smooth texture remove wrinkles,
tender and tighten the skin,accelerate the absorption of nutrients double, alleviate fatigue, dispel pouch Crow’s feet.
| Model | OFY-7901 |
| Product Color | Gray, pink, blue, green, purple, brown |
| Material | ABS+stainless steel beauty screen |
| Screen | LCD display |
| Product Size | 15.5*5.1*4.3cm |
| Product net weight | Around 120g |
| Power Supply | DC 5V, 500mA,Max 6.8W |
| Vibration frequency | 9000rpm±10% |
| Battery Capacity | 3.7V, 850ma *1, rechargeable with USB cord. |
| Charging Time | 3.5 hours |
| Working time | 5 minutes/time |
| Hot Massage Temperature | 42℃,41℃,40℃,39℃,38℃ |
| Cool Massage Temperature | 6℃,7℃,8℃,9℃,10℃ |
| Certification | CE,RoHS ,FCC |
Warranty period |
1 Year |
How to use OFY-7901 Hot & Cold vibration facail beauty device :
Details of OFY-7901 Hot & Cold vibration facail beauty device :
Package of OFY-7901 Hot & Cold vibration facail beauty device :
Certificate of OFY-7901 Hot & Cold vibration facail beauty device :
Company Information of AOPHIA:
Shenzhen Oufeiya Technology Co., Ltd, a professional manufacturer of handheld home use beauty device. Integrating R&D, production, sales and service together.
We are specialized in varies of home use beauty instruments including Nano Ionic face Hydration Sprayer, cleansing device, skin rejuvenator, RF & EMS, Photon Led therapy, Galvanic Ion, Ultrasonic, multifunction advanced beauty technologies series etc.
Each product passed CE&Rohs certification. Unique patent design is our young pace with line fashion trend tightly.
Our products won the regular customers from Europe, USA, Korea, Japan, Taiwan, Thailand market.
Stable production capability, Innovative R&D team, Strict quality control & Professional sales service ensures your continuous cooperation with our company.
More items please to press link
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
STM-8035E Power Assisted Liposuction Machines With CE CertificateUS$ 600 - 1,100MOQ: 1 Unit
-
Power Assisted Liposuction Machines Surgery For Fat Melting Machine/ Vaser Liposuction Machine From SUSlaserUS$ 600 - 1,800MOQ: 1 Set
-
Cryolipolysis Cavitation Vacuum Cavitation & Multipolar RF Power Assisted Liposuction MachinesUS$ 1 - 2,000MOQ: 1 Piece
-
Power Assisted Surgical Power Assisted Liposuction MachinesUS$ 1 - 5,000MOQ: 1 Unit
-
Power Assisted Liposuction Machines for SlimmingNegotiableMOQ: 1 Piece
-
Power Assisted Liposuction Machines Vertical Surgical Liposuction MachinesUS$ 1 - 4,980MOQ: 1 Piece
-
B-28CE Heating Infra Sauna Power Assisted Liposuction MachinesUS$ 1 - 299MOQ: 1 Piece
-
Power Assisted Liposuction Machines High Frequency Beauty Equipment Cynthia Ru30US$ 150 - 250MOQ: 1 Set
-
Newest Design Power Assisted Liposuction Machines With Hot Promotion (CE ISO SGS TUV)US$ 1,000 - 5,000MOQ: 1 Set
-
Power Assisted Surgical Ultrasonic Vacuum rf Liposuction Cavitation MachineUS$ 1 - 450MOQ: 1 Set







