Face Care RF/EMS and 6 Colors LED Light Therapy Beauty Machine for Anti-wrinkle
RF face lifting anti-wrinkle & aging 3 in 1 beauty device
Introduction:
OFY-9902 is a beauty care product for beauty salon or personal use. It integrated with Photon LED therapy, Radio Frequency(RF)/EMS and LCD display technology; It perfect for reduces acne,redness, inflammation,crow's-feet, fine lines.anti-aging,anti-wrinkle.diastolic&shrink pores;fading freckles,age spots,sun spots,brown patches,scars,dark moles;lighten the fine lines, tender and tighten the skin,lifting&tightening wrinkle skin whitening improve Skin-Elasticity.
Specification of OFY-9902 RF/EMS and 6 colors LED with ion beauty instrument:
| Product Color | white |
| Material | ABS+stainless steel beauty screen |
| Screen | LCD display |
| Product Size | 18*7.5*7.5cm |
| Product net weight | 180g |
| Power supply | DC5V, 500mA |
| Battery capacity | 3.7V,850ma x1 |
Charging time |
3.0hours |
| Working time | 10mins/time |
| LED light colors | Red,Yellow,Blue,Green,Pink , Pink flashing |
| Certification | CE,RoHS |
| Warranty period | 1 Year |
How to use OFY-9902 RF/EMS and 6 colors LED with ion beauty instrument :
Function of OFY-9902 RF/EMS and 6 colors LED with ion beauty instrument:
Advantage of OFY-9902 RF/EMS and 6 colors LED with ion beauty instrument:
Package of OFY-9902 RF/EMS and 6 colors LED with ion beauty instrument:
Certificate of OFY-9902 RF/EMS and 6 colors LED with ion beauty instrument:
Company Information of AOPHIA:
Shenzhen Oufeiya Technology Co., Ltd, a professional manufacturer of handheld home use beauty device. Integrating R&D, production, sales and service together.
We are specialized in varies of home use beauty instruments including Nano Ionic face Hydration Sprayer, cleansing device, skin rejuvenator, RF & EMS, Photon Led therapy, Galvanic Ion, Ultrasonic, multifunction advanced beauty technologies series etc.
Each product passed CE&Rohs certification. Unique patent design is our young pace with line fashion trend tightly.
Our products won the regular customers from Europe, USA, Korea, Japan, Taiwan, Thailand market.
Stable production capability, Innovative R&D team, Strict quality control & Professional sales service ensures your continuous cooperation with our company.
More items please to press link
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
Best Selling Most Effective Anti Wrinkle Skin Rejuvenation Derma Roller Titanium SystemUS$ 1 - 12MOQ: 1 Piece
-
RF Skin Renewal Device CE&Rhos Certificate 2016 New Product Most Effective Anti WrinkleUS$ 1 - 41.5MOQ: 10 Pieces
-
Most Popular Best Effect Anti Wrinkle TreatmentUS$ 1 - 8,000MOQ: 1 Piece
-
Anti-wrinkle FabricNegotiableMOQ: 2400 Rolls
-
Most Effective Moisturizing and Anti Wrinkle Facial MaskNegotiableMOQ: 1 Piece
-
Effective Face Lifting Wrinkle Removal Anti-wrinkle DeviceUS$ 1 - 10,000MOQ: 1 Set
-
The Most Effective Cheap NOVA Elevator Controller System PriceNegotiableMOQ: 1
-
2016 Anti-wrinkle Hifu With Lasting EffectUS$ 1 - 10,000MOQ: 1 Set
-
Anti Climb Bird Spikes for Effective Pigeon Deterrent SolutionsNegotiableMOQ: 100 Pieces
-
Cheap Most Effective Professional RF Anti Aging Wrinkle MachinesNegotiableMOQ: 1 Unit









