Heavy Duty Plastic Gardening Fabric Cover
| Materials | Woven polyethylene/polypropylene |
| Width | 0.5m-4.4m |
| Length | 50m-2500m |
| Regular size | 1*50m,1*100m,2*100m,3.2*100m |
| Color | black / grass green/ jasper/ black-green |
| Weave | 9*9 to 13*13 |
| Weight | 70-170gsm |
| Terms payment | 30% TT in advance /LC at sight |
| U.V. | with or without U.V. |
| Life span | 3-5 years with U.V. treated |
| Feature | non-toxic |
| Style | plain |



1. we are the joint with manufacturer and business company (our own two factories)
2.superior quality and reasonable price
3.years of export experience
4.customized the specification as your request
5.free sample provide
6.fast and considerate service


Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
High Recovery Gold Washing Carpet Mining Alluvial Gold Moss Mat Grass Carpet Gold Mining CarpetNegotiableMOQ: 10 Rolls
-
Bayblend FR3010 High Heat Resistance PC+ABS Plastic GWFI 960°CUS$ 2.9 - 3.3MOQ: 25 Kilograms
-
High Quality Hand Stretch Film Shrink Wrap Shipping Clear Plastic 18" X 1500 Ft Transparent Lldpe Packaging Film Green Packing BoliUS$ 9.5 - 10MOQ: 1 Kilometer
-
Plastic Oval Protective Cap PlugNegotiableMOQ: 100 Pieces
-
High Quality Retort Autoclave Separator Sheet Extruding Plastic Modling Cutting Processing ServiceUS$ 10.00MOQ: 10 Sheets
-
Good Quality Sun Shadow Shade Sail Garden Plaza Yard Reinforced Corner Shade Sail for MexicoNegotiableMOQ: 100 Pieces
-
Hot Selling 5500m2/m3 MBBR Bio Filter Floating Media Biochip 30 for Ras AquacultureUS$ 150 - 480MOQ: 1 Cubic Meter
-
Custom Plastic Injection Electrical Products Custom Plastic Injection ServicesNegotiableMOQ: 1
-
Plastic Machinery Spare Parts Automotive Plastic Parts With Customizes ColorNegotiableMOQ: 1 Piece
-
19 mm pp Solid BallUS$ 0.08 - 0.08MOQ: 100 Pieces


