Eco-friendly Handmade Twisted Paper Twin Twines Rope
eco-friendly handmade twisted paper twin twines rope
This twine is a good material for handcraft&floweral.
This color paper rope is Biodegradable,various colors.High quality with Rohs.
We are proud to be the essential source for superb quality strong eco-friendly handmade twisted paper twin twines rope. The eco-friendly handmade twisted paper twin twines rope we offer come in a variety of sizes, and styles,Please contact us for a quote today or use the direct links below to many of our most popular products. Samples are available on request.

| Materials | color paper |
| Diameter | 0.5mm-5.0mm |
| Length | 10cm-1000m |
| Color | white, yellow, green, blue...or custom-made |
| MOQ | 3000 rolls |
| Packaging | 20m-1000m/roll |
| Delivery date | 15-20 days after the prepayment |
| Shipment | by express(DHL,EMS,TNT,FEDEX), by sea,by air |
| Payment | T/T L/C Western Union |
| Quality | High quality material |

Some common size
| Item | Size | Packing |
| R5370 | 1mm x 100m | ![]() |
| R5371 | 1mm x 200m | |
| R5400 | 1.2mm x 100m | |
| R5401 | 2mm x 30m | |
| R5410 | 2mm x 50m | |
| R5420 | 2mm x 100m | |
| R5421 | 3mm x 100m | |
| R5350 | 2mm x 25m | ![]() |
| R5351 | 3mm x 15m | |
| R5352 | 4mm x 10m | |
| R5353 | 4mm x 25m | |
| R5380 | 1mm x 100m | ![]() |
| R5381 | 1mm x 200m | |
| R5390 | 1.5mm x 100m | |
| R5260 | 0.8mm x 100gr | ![]() |
| R5270 | 1.5mm x 100gr | |
| R5501 | 2mm x 500m | ![]() |
| R5502 | 2mm x 1000m |
We Can Made other paper raffia

| RONGFA COMPANY PROFILE |
| The Company was founded in 1994 and update at 2003, and is a industrial corporation which is specialized in manufacturing various Twist ties, Chenille stems, Paper rope and related products. With all empolyees' long-term unremitting efforts, we are now one of the leading companies in the industry, and sell to more than 40 countries. |
| FACTORY FACILITIES |
| Company covers 1.5 hectare, We have modern workshops which are more than 5000 square meters, and many industry-leading specialty production equipments. |
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
Mapa da Google 3d Xpe Wall Sticker 3d Crystal Wall StickersUS$ 3.6 - 3.7MOQ: 1000 Pieces
-
Magic Tape Hook Rack For Cup for Kitchen AccessoriesUS$ 1 - 30MOQ: 3000 Pieces
-
Custom Polyresin Lizard Statue for SaleUS$ 3 - 10MOQ: 500 Pieces
-
Craft WorkNegotiableMOQ: 1
-
Hot Textured 3D Faux Leather PanelUS$ 3 - 6MOQ: 200 Pieces
-
Artificial Plastic Garden Decoration Polyresin Miniature BirdUS$ 0.2 - 0.4MOQ: 1000 Pieces
-
Home Decoration Accessories Wholesale in GuangzhouUS$ 1 - 50MOQ: 1 Cubic Meter
-
Hot Sell Various Shapes Ceramic Flower PotsNegotiableMOQ: 500 Pieces
-
Fashion Circles Mirror Sheet Wall Sticker Style Removable Decal Vinyl Art Wholesale Wall Sticker for Living Room Home DecorUS$ 1 - 100MOQ: 100 Pieces
-
New Wall Ornament for Kids,popular Room Decoration Wooden Toy Photo Frame,hot Sale Splinting Frame Wall Frame Ornament WJ278460US$ 0.1 - 5MOQ: 5000 Sets











