Wholesale Colied Galvanized Binding Iron Wire Rope
Wholesale colied galvanized binding iron wire rope
This galvanized wire can easlily & strong fix plants & flowers, high quality material.
We are proud to be the essential source for superb quality strong wholesale colied galvanized binding iron wire rope. The wholesale colied galvanized binding iron wire rope we offer come in a variety of sizes, and styles,Please contact us to get more and new information.
| Materials | galvanized wire |
| Diameter | 1.2mm-2.5mm |
| Length |
10m-50m |
| Color | Natural or Custom-made |
| MOQ | 3000 rolls |
| Packaging | 10-50m/roll |
| Delivery date | 15-20 days after the prepayment |
| Shipment | by express(DHL,EMS,TNT,FEDEX), by sea,by air |
| Payment | T/T L/C Western Union |
| Quality | High quality material |
Some common size
| Item | Size | Packing |
| W7262 | 1.2mm x 30m | 30m/wire cage |
| W7272 |
1.4mm x 20m |
20m/wire cage |
| W7282 | 1.6mm x 15m |
15m/wire cage |
We Can Made other wires
| Diameter | 0.3mm-2.0mm |
| Length | 10cm-1000m |
| Color | Natural or Custom-made |

| RONGFA COMPANY PROFILE |
| The Company was founded in 1994 and update at 2003, and is a industrial corporation which is specialized in manufacturing various Twist ties, Chenille stems, Paper rope and related products. With all empolyees' long-term unremitting efforts, we are now one of the leading companies in the industry, and sell to more than 40 countries. |
| FACTORY FACILITIES |
| Company covers 1.5 hectare, We have modern workshops which are more than 5000 square meters, and many industry-leading specialty production equipments. |
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
Diamond Metal Galvanized PVC Coated Chain Link FenceUS$ 9.5MOQ: 1 Square Meter
-
High-Quality Galvanized Steel Wrought Iron Fence for Ornamental and Decorative UseNegotiableMOQ: 500 Meters
-
Solar Electronic Rodent Repellent, Ultrasonic Snake Repellent, Outdoor New Energy Repellent for Stray Dogs and Cats(Wechat:13510231336)US$ 9.5MOQ: 1000 Pieces
-
Chain Link Fence/ Diamond Metal Fencing/Chain Link Wire Fencing Project/ FENCE/pvc Coated Chain Link FenceUS$ 10MOQ: 1 Foot
-
Safety & Anti-theft GuardrailNegotiableMOQ: 2000 Sets
-
Galvanized Round Yard Pen Panel for Horse, Sheep, and Cattle CorralNegotiableMOQ: 100 Pieces
-
Plastic Fence Post Top Cap for Pipe End Porch RailingNegotiableMOQ: 100 Pieces
-
PVC Coated Chain Link Wire Mesh Fence for Gardens & Basketball Courts - Wholesale SupplyNegotiableMOQ: 500 Square Meters
-
High Quality Metal Bird Pigeon Trap Cage With Metal Wire Door Iron Animal TrapUS$ 23.00MOQ: 10 Pieces
-
ISO Standard 50KG Safe Working Load Scaffold Tool Lifting BagNegotiableMOQ: 1










