500gr Wholesale Natural Plastic Raffia in Roll
500gr Wholesale Natural Plastic Raffia in Roll
| Materials | plastic |
| Weight | 220g |
| Length | 400m |
| Color | green |
| MOQ | 2000 rolls |
| Packaging | 400 m/roll |
| Delivery date | 15-20 days after the prepayment |
| Shipment | by express(DHL,EMS,TNT,FEDEX), by sea,by air |
| Payment | T/T L/C Western Union |
| Quality | High quality material |
| Item | Size | Packing |
| R5530 | 0.5gr x 100gr | 100gr/roll |
| R5531 | 0.5gr x 200gr | 200gr/roll |
| R5532 | 0.5gr x 500gr | 500gr/roll |
| R5533 | 0.6gr x 400m | 400m/roll |
| Item No | Size | QTY/CTN | CBM/CTN | GW/CTN |
| R542 | 400m(220g) | 60rolls | 0.044 | 15kgs |
| R543 | 250g | 60rolls | 0.044 | 17kgs |
| 50gr | 150rolls | 0.044 | 10kgs | |
| 100gr | 100rolls | 0.044 | 12kgs |
| RONGFA COMPANY PROFILE |
| The Company was founded in 1994 and update at 2003, and is a industrial corporation which is specialized in manufacturing various Twist ties, Chenille stems, Paper rope and related products. With all empolyees' long-term unremitting efforts, we are now one of the leading companies in the industry, and sell to more than 40 countries. |
| FACTORY FACILITIES |
| Company covers 1.5 hectare, We have modern workshops which are more than 5000 square meters, and many industry-leading specialty production equipments. |
We can made other color paper raffia
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
AAR Certified PET Strapping 600-800KG Pull Strength for Different Packing IndustriesNegotiableMOQ: 1120 Rolls
-
Packaging Rope & StrappingNegotiableMOQ: 2300 Rolls
-
High Quality Hook Tie Bungee Elastic Cord Luggage StrapUS$ 1 - 5MOQ: 500 Pieces
-
Sealing Part RopeNegotiableMOQ: 1
-
15mm Width Cotton Ribbon Handle RopeUS$ 0.025 - 0.095MOQ: 5000 Pieces
-
WHWB-88999 Metal Packing StrapNegotiableMOQ: 200 Pieces
-
Jute RopeUS$ 850 - 2,450MOQ: 5 Metric Tons
-
Yellow PP Strap 10mm / 12mmNegotiableMOQ: 1
-
Tugger Rope Pull Locking Tie DownUS$ 0.3 - 1MOQ: 1000 Pieces
-
Pet StrapUS$ 1.2 - 2MOQ: 100 Rolls






