Long/short DIN5685 A/C Link Chain
| Product Name | DIN5685 A/C short/long link chain |
| Material | stainless steel or carbon steel |
| Structure | Welded |
| Size | 2mm~13mm |
| Type & Grade | DIN5685 A/C |
| Standard | Germany Standard |
| Surface Treatment | Galvanized |
| Packing | Gunny Bag, Plastic Reel, Reel+Carton or as per your requests |


Carton

Our 10 years' experience as link chain supplier has given us extensive knowledge and technical expertise in manufacturing, exporting and distribution in this very specialized market. As link chain specialists we therefore provide the service that enables you to source all your veneer products reliably, quickly and competitively from one supplier.
1.PRESTIGE
"Goodwill" covenants us, our work and our supply products to be always in top-quality.
2. PERSPECTIVE
Everytime we emulate to be company with long-lasting perspective for our customers and also for our suppliers.
3. PROSPERITY
We think of it as the integral part of this system. It is directly proportional to first and second condition.
- Fast Delivery - Orders are processed on day of receipt and for standard products despatched 500000 pieces one week can make assure delivery fast .
- Expert Advice-Our sales staff can answer any questions and help with the best product choice for your specific needs.If you cannot find the product you required on our website,please telephone or email us.
- 'Quality, Credit and Reputation come first' is the aim of our company.
Q: What is material you can supply ?
A: Stainless steel 316 or stainless steel 304 or carbon steel.
Q: How long is your delivery time?
A: Generally it is 5-10 days if the goods are in stock. or it is 30 days if the goods are not in stock, it is according to quantity.
Q:How long can reply enquiries?
A:Within 24 hours.
Q:Can we visit the factory?
A:Yes, we will warmly welcome your visit.
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
ChainNegotiableMOQ: 2700 Meters
-
Non Sparking Tools Chain HoistUS$ 500 - 8,000MOQ: 1 Piece
-
DSL Yellow Powder Plastified Alloy Steel G80 Welded D RingUS$ 0.9 - 36MOQ: 500 Pieces
-
2015 New Hot Sell Metal Jeans ChainUS$ 0.8 - 0.8MOQ: 1000 Pallets
-
Heavy Duty Plastic Cable Chain 20mm Drag ChainUS$ 2 - 10MOQ: 100 Meters
-
Metal ChainNegotiableMOQ: 100 Meters
-
Best Quality Galvanized Metal Chain LinkUS$ 1 - 10MOQ: 20 Tons
-
Plastic ChainNegotiableMOQ: 1
-
Din763 Long Link ChainNegotiableMOQ: 2 Tons
-
Shenzhen Meiliwang Furniture Leg ConnectorNegotiableMOQ: 10000 Pieces










