Smooth Welded Short DIN5685A Link Chain
Smooth Welded Short DIN5685A Link Chain
1) High quality of link chain with competitive price
2)Customer design: our experienced engineer team can developed the products and manufacture in accordance with samples, drawings or only ideas
3)For more info about link chain, please email us for full catalogue
| Commodity description | Cheap Electric Galvanized DIN5685A Link Chain |
| Material | Carbon steel/Stainless Steel |
| Standard | DIN5685A |
| Size | 2mm-13mm |
| Technology | welded |
| Delivery time | 20 days after deposit. |
| Payment | 30%T/T,L/C at sight |
Welcome to contact us by E-mail or online ,we will give you prompt and carefully reply.
Product Pictures
| Packaging Details | Gunny bag or reel or iron drum or plastic drum and pallet or by customers' requirements |
| Delivery Detai | Shipped in 20 days after payment |
Q--Do you ship worldwide?
A--our customers from all over the world as following: India, Thailand, Indonesia, Cambodia,Vietnam,Singapore, Korea, Braizl, Peru, Venezuela, Uruguay,Ukraine, Poland, German, Russia and many other country and region.
Q--How long is your delvery time?
A- 20 days for 1x20GP Container.
Q--What's your payment?
A--TT , LC
Q-- Could you supply free samples?
A--Yes
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
ChainNegotiableMOQ: 2700 Meters
-
Non Sparking Tools Chain HoistUS$ 500 - 8,000MOQ: 1 Piece
-
DSL Yellow Powder Plastified Alloy Steel G80 Welded D RingUS$ 0.9 - 36MOQ: 500 Pieces
-
2015 New Hot Sell Metal Jeans ChainUS$ 0.8 - 0.8MOQ: 1000 Pallets
-
Heavy Duty Plastic Cable Chain 20mm Drag ChainUS$ 2 - 10MOQ: 100 Meters
-
Metal ChainNegotiableMOQ: 100 Meters
-
Best Quality Galvanized Metal Chain LinkUS$ 1 - 10MOQ: 20 Tons
-
Plastic ChainNegotiableMOQ: 1
-
Din763 Long Link ChainNegotiableMOQ: 2 Tons
-
Shenzhen Meiliwang Furniture Leg ConnectorNegotiableMOQ: 10000 Pieces












