Excellent pe Printed Zipper Bag Good for Mattress Packing
Excellent pe printed zipper bag good for mattress packing
| Item name | pe printed zipper bag |
| Material | pe plastic |
| Colour | white and blue,black,etc |
| Size | max width is 2.55m |
| thickness | min is 20-micron |
| usage | Tamper-proof packaging of the various of kinds of furniture and electrical products |
| normal weight | is about 50kg/roll . |
| Certificate | SGS,PVC ROHS |
| Payment Terms | T/T , L/C, by cash ,by Trade Assurance |
| Shipping Point | Guangzhoushengzhen |
| Sample Policy | Existing Sample Time 3 Days |
| Minimum Order Quantity | 1000kg |
| MOQ Production Time | about 7-15 working days |
| Accept OEM | Yes |
| Packaging Details | paper & plastic normal packing |
| trial order | Yes |
| printed | yes,according to ur logol |
1. The roll PE film with a wide range use.
2. Good toughness with self-adhesive characteristics.
3. Different specification and thickness for your choice.
That was the hot sale mattress pvc printed film
high quality soft printing pe film in roll
As a professional production PE film we spare no efforts to provide satisfactory products to our clients. Our products are sold in different countries every year. Such as: Thailand Vietnam Malaysia Africa Australia and so on. Chose us is the right way. Because of our considerate service, good quality and best price with fast deliver
Welcome to contact with me, and hope you will be interesting the products of our company. I will try my best reply to you within 24 hours, and give the good service to you , i will appreciated if you get in touch with me as you available time.
Cathy / Tel & Whats app: 086-18829912266
QQ: 2573495697 Skype: maigu.bingbing
Official web: /en/
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
PET Release Film Transparent and Matte Insulation Film JB1256-77 Standard for Industry Use in RollNegotiableMOQ: 1 Tray
-
Fire Retardant PE Film Fireproofing Polyethylene FilmUS$ 1.5 - 2.0MOQ: 1000 Kilograms
-
Foam PackagingNegotiableMOQ: 2300 Pieces
-
PE Bottom Film for Sanitary Napkin and DiapersUS$ 2 - 2.35MOQ: 1 Ton
-
Transparent Low Density Polyethylene Plastic Film for FoodUS$ 0.5 - 3MOQ: 100 Rolls
-
High Quality 9 Color Printed PVC Shrink Sleeve LabelUS$ 2,190 - 2,250MOQ: 1 Ton
-
PE FilmNegotiableMOQ: 1
-
Transparent Stretch Film in RollsNegotiableMOQ: 25 Boxes
-
Made in China Superior Quality Anti-UV Plastic FilmNegotiableMOQ: 5000 Kilograms
-
China Lldpe Pallet Stretch FilmUS$ 1.72 - 2MOQ: 100 Rolls







