pe Film Manufacturers/pe Bag on Roll
pe film manufacturers/pe bag on roll
| Item name | pe film manufacturers |
| Material | pe plastic |
| Colour | white and blue,black,etc |
| Size | max width is 2.45m |
| thickness | min is 20-micron |
| usage | Tamper-proof packaging of the various of kinds of furniture and electrical products |
| normal weight | is about 50kg/roll . |
| Certificate | SGS,PVC ROHS |
| Payment Terms | T/T , L/C, by cash ,by Trade Assurance |
| Shipping Point | Guangzhoushengzhen |
| Sample Policy | Existing Sample Time 3 Days |
| Minimum Order Quantity | 1000kg |
| MOQ Production Time | about 7-10 working days |
| Accept OEM | Yes |
| Packaging Details | paper & plastic normal packing |
| trial order | Yes |
| printed | yes,according to ur logol |
As a professional production PE film we spare no efforts to provide satisfactory products to our clients. Our products are sold in different countries every year. Such as: Thailand Vietnam Malaysia Africa Australia and so on. Chose us is the right way. Because of our considerate service, good quality and best price with fast deliver
1. The roll PE film with a wide range use.
1. Good toughness with self-adhesive characteristics.
3. Different specification and thickness for your choice.
There are many different kinds printed film from our customer..Aslo,we can help you printed the mattress pvc film
If you feel interested in our products .pls kindly sent massage to me or call me . I'm Cathy Quan, in naigu factory waiting for your good news.
Tele & Whats app: 0086-18829912266
QQ: 2573495697 Skype: naigu.bingbing
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
PET Release Film Transparent and Matte Insulation Film JB1256-77 Standard for Industry Use in RollNegotiableMOQ: 1 Tray
-
PVC Packaging Film for Food Wrap PVC Food Wrap RollsNegotiableMOQ: 1000 Kilograms
-
Foam PackagingNegotiableMOQ: 2300 Pieces
-
PE Bottom Film for Sanitary Napkin and DiapersUS$ 2 - 2.35MOQ: 1 Ton
-
Transparent Low Density Polyethylene Plastic Film for FoodUS$ 0.5 - 3MOQ: 100 Rolls
-
High Quality 9 Color Printed PVC Shrink Sleeve LabelUS$ 2,190 - 2,250MOQ: 1 Ton
-
PE FilmNegotiableMOQ: 1
-
Transparent Stretch Film in RollsNegotiableMOQ: 25 Boxes
-
Made in China Superior Quality Anti-UV Plastic FilmNegotiableMOQ: 5000 Kilograms
-
China Lldpe Pallet Stretch FilmUS$ 1.72 - 2MOQ: 100 Rolls











