China Foshan NaiGu Factory Manufacturing Clear Plastic Window Film
China Foshan NaiGu factory manufacturing clear plastic window film
| Item name | High-transparent pvc printing plastic film |
| Material | pvc plastic |
| Colour | white and blue,etc |
| Size | max width is 2.45m |
| thickness | min is 20 micron |
| usage | Tamper-proof packaging of the various of kinds of furniture and electrical products |
| normal weight | is about 28 kg/roll .small roll weight is about4-10kg/roll |
| Certificate | SGS,PVC ROHS |
| Payment Terms | T/T , L/C, etc |
| Shipping Point | Guangzhoushengzhen |
| Sample Policy | Existing Sample Time 3 Days |
| Minimum Order Quantity | 1000kg |
| MOQ Production Time | about 7-15 working days |
| Accept OEM | Yes |
| Packaging Details | paper & plastic normal packing |
| trial order | Yes |
| printed | yes,according to ur logol |
Naigu factory is a high tech enterprise in Guangdong Province. We are also the China Research Center of drying and granulating with the award of Chinese Enterprise of Honoring Contracts and Credit of Grade AAA.
As a professional production PVC film we spare no efforts to provide satisfactory products to our clients. Our products are sold in different countries every month. Such as: Thailand Vietnam Malaysia Africa . India, Nigeria, Indonesia Nepal, and so on. Chose us is the right way. Because of our considerate service, good quality and best price with fast delivery.
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
PET Release Film Transparent and Matte Insulation Film JB1256-77 Standard for Industry Use in RollNegotiableMOQ: 1 Tray
-
Silage Film Silage Stretch FilmUS$ 2.0 - 3.5MOQ: 1000 Kilograms
-
Foam PackagingNegotiableMOQ: 2300 Pieces
-
PE Bottom Film for Sanitary Napkin and DiapersUS$ 2 - 2.35MOQ: 1 Ton
-
Transparent Low Density Polyethylene Plastic Film for FoodUS$ 0.5 - 3MOQ: 100 Rolls
-
High Quality 9 Color Printed PVC Shrink Sleeve LabelUS$ 2,190 - 2,250MOQ: 1 Ton
-
PE FilmNegotiableMOQ: 1
-
Transparent Stretch Film in RollsNegotiableMOQ: 25 Boxes
-
Made in China Superior Quality Anti-UV Plastic FilmNegotiableMOQ: 5000 Kilograms
-
China Lldpe Pallet Stretch FilmUS$ 1.72 - 2MOQ: 100 Rolls








