China Foshan NaiGu Factory Semi Automatic Mattress Roll Wrapping Machine
China Foshan NaiGu factory semi automatic mattress roll wrapping machine
Have you saw the situation like this ?
I think they may dont know the new way to carry a mattress
China Foshan NaiGu factory semi automatic mattress roll wrapping machine
China Foshan NaiGu factory semi automatic mattress roll wrapping machine
mattress size |
2000*2100 |
| table size | 2200*2100 |
| can rolled mattress | foam mattress,spring mattress |
| exter size | compressing first then wrapping |
| used material | pvc film |
| weight | 2000kg |
| power | 2.25kw |
| voltage | 380V/50HZ |
| demension | 4600*2500*1300mm |
| function | for mattress roll pack |
| Pocket spring mattress/foam mattress | |
| Peyment term | by cash |
| By 30%T/T+L/C | |
| service | friendly and helpful |
| Certificate | Test report /GSG/TUV |
| tel: | 0086-18829912266 |
Naigu factory is a high tech enterprise in Guangdong Province. We are also the China Research Center of drying and granulating with the award of Chinese Enterprise of Honoring Contracts and Credit of Grade AAA.
Naigu factory are the professional manufacturer for furniture packaging material and mattress compressing & packing machine . We have exported our products to Mexico , USA,Malaysia , Romania , Turkey , India and so on . We enjoyed the reputation from massive clients by our the excelllent quality and competitive price .
China NaiGu Exhibitions
1.Your inquiry related to our product&price will be replied within 24hours
2.Well-trained&experienced staff are to answer all your inquiries in English of course.
3.Working time:8:30am-6:00pm
4.Your business relationship with us will be confidential to any third party
5.Good after-sale service offered,please contact with us if you got question
6.The warranty period of one year
7.We are attached to the product installation instructions and video installation,found any questions at any time can reflect to us, we have the professional personnel to deal with your problem.
If you are interested in our products please contact us
David / Tel & Whats app: 086-18829912266
QQ: 2851190691 Skype: naigu.bingbing
Official web:
http://www.naigu.en.china.cn
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
Square Shape Chocolate Fold Wrapping Machine With Best Factory PriceUS$ 9800.00MOQ: 1 Unit
-
Wrapping MachineNegotiableMOQ: 2700 Sets
-
Chocolate Candy Foil Folding Wrapping MachineNegotiableMOQ: 1
-
Automatic Tea Box Cellophane Wrapping Machine for PerfumeUS$ 8000 - 16900MOQ: 1 Set
-
Bottle Shrink Package Machine /bottles Shrink Wrap Machine/bottle Packing MachineUS$ 15,000 - 60,000MOQ: 1 Set
-
Hot Sale and Stainless Steel Sushi Packing MachineNegotiableMOQ: 1 Set
-
HEAT SHRINK MACHINEUS$ 1,000 - 1,170MOQ: 1 Set
-
Snack Food Wrapping EquipmentUS$ 1,000 - 9,999MOQ: 1 Set
-
Automatic Rice Cake Candy Packing Machine, Automatic Rotary Candy Premade Pouch Packing Machine for SaleUS$ 5,000 - 20,000MOQ: 1 Set
-
PET Strap SealerUS$ 18 - 25MOQ: 100 Sets













