China NaiGu Manufacture Automatic Mattress Bagging Machine 51M
China NaiGu manufacture automatic mattress bagging machine 51M
NaiGu isa professional manufacturer of mattress packing machine.
The NG51M is a automatic mattress packing machine that could packing mattress by plastic film automatically.
| Item name | Mattress packing & wrapping machine |
| model | NG-51M |
| voltage | AC 380V/50HZ |
| total power | 16 kw |
| max using power | 6kw |
| demension(L*W*H) | 8000*3500*1900mm |
| air power | 0.7pa |
| mattress size | 800-2200mm |
| packing efficiency | 30s/pcs |
| weight | 2500kg |
| sealling length | 2600mm |
| Certificate | SGS,TUV |
| Payment Terms | T/T , L/C, etc |
| Shipping Point | Guangzhoushengzhen |
| MOQ Production Time | about 15-35 working days |
| Accept OEM | Yes |
| Packaging Details | wooden case & plastic normal packing |
| warranty | one year warranty |
Naigu factory is a high tech enterprise in Guangdong Province.
Naigu factory are the professional manufacturer for mattress packaging material and mattress compressing & packing machine . We have exported our products to Mexico , USA,Malaysia , Romania , Turkey , India and so on . We enjoyed the reputation from massive clients by our the excelllent quality and competitive price .


Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
Commercial Portable Bread Packing Machine With Vacuum Sealing for Food IndustryUS$ 8.9MOQ: 1000 Pieces
-
Vacuum Packaging MachineNegotiableMOQ: 2600 Sets
-
High Shear Industrial Cosmetic Cream Mayonnaise Making Toothpaste Mixing Equipment Vacuum Homogenizer Emulsifier Mixer MachineNegotiableMOQ: 1 Set
-
Universal Sous Vide Vacuum Sealer Handheld Automatic Food Vacuum Sealer Machine For HomeNegotiableMOQ: 1
-
High Quality Vacuum Packing Machine Meat(skype:taizy2031)NegotiableMOQ: 1 Set
-
High Quality Vacuum Skin Packaging MachineUS$ 1,000 - 5,000MOQ: 1 Unit
-
Multi-function Stainless Steel Widely Used Vacuum Packing Machine for Tea,riceUS$ 1 - 700MOQ: 1 Set
-
Experienced Industrial Suction Machine China SupplierUS$ 2,300 - 6,900MOQ: 1 Set
-
Automatic Semi-automatic Packing MachineUS$ 600 - 15,000MOQ: 1 Set
-
Vacuum Packaging MachineUS$ 2,675 - 2,675MOQ: 1 Set









