NG-06T Used Tape Edge Sewing Machine for Mattress
NG-06T used tape edge sewing machine for mattress
8. mattress tape edge sewing machine
| Brand | NaiGu |
| Type | NG-06T |
| Thickness of mattress | 100-300mm |
| Table lifting range | 140mm |
| Adjust angle | 30°~55 |
| Table size | 1420X1950mm |
| Overall dimension | 1950X1420X1650mm |
| Moving motor power | 0.75KW |
| Motor upper&down motor | 0.75KW |
| Weight | 520k |
| Power supply | 3-phrase 380v 50Hz |
| Speed of corner | 1~6.8m/min(adjustable) |
| Speed of sewing | 6.5m/min(adjustable) |
Welcome to contact with me, and hope you will be interesting the products of our company. I will try my best reply to you within 24 hours, and give the good service to you , i will appreciated if you get in touch with me as you available time.
Cathy / Tel & Whats app: 086-18829912266
QQ: 2573495697 Skype: maigu.bingbing
Official web: /en/
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
Tying Machine for Supermarket Food Pack Suitable for Plastic Bag, Fabric, Net Bag Etc.NegotiableMOQ: 1 Set
-
Vertical Hydraulic Baler Cotton Vertical Baler Textiles Hydraulic Baler for Recycling CentersUS$ 17000MOQ: 1 Set
-
Automatic Rigid Box Folding Gluing Machine 4 Corner Folder GluerUS$ 3000 - 300000MOQ: 1 Set
-
Snack Food Packaging Machine Full Automatic Wrapping And SealingUS$ 2880 - 9880MOQ: 1 Combo
-
Wear-resisting Double Twist Small Caramel Toffee Candy Wrapping MachineUS$ 8800.00 - 9800.00MOQ: 1 Unit
-
Multi-function Packaging MachineNegotiableMOQ: 2400 Sets
-
ZHUZHU Food Packing Machine Compliant With Industry Standards & Mill Test ReportNegotiableMOQ: 1 Acre
-
Automatic Biscuit Multi Head Weighing Packaging Machine/Biscuits Pillow Packaging Machine For CookiesNegotiableMOQ: 1 Set
-
Market Price Net Mesh Bag Packing Machine Orange Packing Machine Citrus Packing MachineNegotiableMOQ: 1
-
Keestar NP-7K Portable Bag Closer Handheld Sewing MachineNegotiableMOQ: 1 Set











