Waterproof DC Car Cigarette Lighter Socket With Cap
|
DS2013 3.1A USB charger socket |
DS20132 3.1A USB charger socket |
DS20134 3.1A USB charger socket |
DS20135 4.2A USB charger socket |
|
DS20136 4.2A USB charger socket |
DS2013E 4.2A USB charger socket |
Rocker switch with 2 big lens |
DC socket in tent |
Waterproof DC car cigarette lighter socket with cap
- DC cigarette lighter socket
- Car marine power socket
- power socket with cap
- 100% Brand new and high quality .
- Easy to be installed.
- Waterproof and Durable,
- Widely to supply power for Vehicle, GPS, Mobile phone, camera, mp3.
- Suitable for any DC 12V/24V motorcycle, boat, riding mower, tractor, car, etc.
- Material : Heat resisting plastic and 100% pure copper
- Outer diameter : 37mm
- Total length : 58mm
- Color : Black or White
| Type: | Cigarette Lighter Socket |
| Material: | Nylon |
| Item Color: | Black or White |
| Operating Voltage: | DC 12V 24V |
| Cigarette Lighter Inner Diameter: | 2.1cm / 0.8" |
| Cigarette Lighter Inner Length: | 3.6cm / 1.4" |
| Size: | 37*37*58mm / 1.5*1.5*2.3" |
| Net Weight: | 30g / 1.1oz |
Package include:
- 1 x Cigarette Lighter socket
- 1 x waterproof plug
- OEM is welcome,
- Sample order is no problem,
- Your requirements and complaints are highly respected,
- Provide you all details of producing and shipping,
- We accept the payment via PayPal ,T/T and Western Union,
- The warranty time is 2 year.
- Contact person: Michael Wang
- Email:michael@hkltstory.com
- Skype: wmichael86
- WhatsApp:+86 153 3270 3525
- Wechat: 415267185
- Shenzhen LTstory Electronics Co.,Ltd
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
Waterproof 12V-84V Lithium Battery Charger for E-Bikes & Forklifts - 2000W Power Bank With CE CertificationNegotiableMOQ: 100 Pieces
-
12V 24V Single Phase Battery Charger CB-15 Rechargeable Battery for Car Standard Battery Electric VOOC 3.0 Retop or OEM 50/60hzNegotiableMOQ: 1
-
High Quality Wireless Charger Phone GE196US$ 0.5 - 0.8MOQ: 1000 Pieces
-
BATTERY CHARGE FOR SPNegotiableMOQ: 10 Pieces
-
Best Selling Items Challenge Tablet Charger in America With the Rohs CertificateUS$ 0.1 - 1MOQ: 1 Piece
-
High Quality Mini Home Use Solar Motion Wall LightUS$ 3 - 5MOQ: 50 Pieces
-
Popular 5 Ports USB Charger for SmartphoneUS$ 1 - 20.3MOQ: 500 Pieces
-
BHN777 Cheap Colorful Power Bank 2600mAh Charger for Smart Mobile Phone BatteryUS$ 1.5 - 3MOQ: 10 Pieces
-
USB AC Power Supply Dual USB Wall Adapter MP3 Charger EU Plug Micro USB Wall ChargerUS$ 1 - 100MOQ: 100 Pieces
-
MF Car Battery 6-QW-36T1HDUS$ 32 - 36MOQ: 1000 Pieces













