ECE EPA 125cc Racing Adult Pedal Go Kart ATK125-A
ECE EPA 125cc Racing Adult Pedal Go Kart ATK125-A
ECE EPA 125cc Racing Adult Pedal Go Kart ATK125-A
| Specifications | |
| ENGINE | |
| Type | 125CC,Air cooled,4-stroke,1-cylinder,automatic |
| Bore x Stroke | 56.5mm x 49.5mm |
| Compression Ratio | 9.5:1 |
| Ignition | CDI |
| Starting | Electric start |
| Transmission | 3-2-1-N-R |
| Drive Train | Chain Drive |
| Max. Torque | 6.5Nm/5500r/min |
| Max. Power | 5.5Kw/7500rpm |
| CHASSIS | |
| Suspension/Front | Dual Double Swing Arm |
| Suspension/Rear | Single Swing Arm |
| Brakes/Front | Hydraulic Disc |
| Brakes/Rear | Hydraulic Disc |
| Tires/Front | 16x8-7 |
| Tires/Rear | 16x8-7 |
| DIMENSIONS | |
| L x W x H | 1900mm x 1250mm x 1299mm |
| Seat Height | 299mm |
| Wheelbase | 1400mm |
| Ground Clearance | 130mm |
| Battery | 12V/5AH |
| Fuel Capacity | 3.5L |
| Dry Weight | 110kg |
| Max Loading | 100kg |
| Package Size | 1690mm x 1150mm x 590mm |
| Loading Quantity | 24pcs/20'GP;48pcs/40'GP;48pcs/40'HQ |
| MAIN PERFORMANCE | |
| Max. Speed | 55Km/h |
| Starting Time | ≤15s |
| Brake distance | 30km/h≤7m |
| COLORS | |
| YELLOW RED BLUE | |
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
Wholesale Racing go KartUS$ 700 - 1,200MOQ: 2 Pieces
-
TRPRO-EK1 Electric Racing go Kart for AdultsUS$ 300 - 500MOQ: 30 Pieces
-
Single 5 Layers of Corrugated Packaging go CartNegotiableMOQ: 500 Pieces
-
GOES CF MOTO Design With Different Shape WellNegotiableMOQ: 1
-
125cc Racing go KartUS$ 4,760 - 5,000MOQ: 5 Units
-
500cc 4x4 4WD Off-Road Dune BuggyUS$ 3,500 - 4,000MOQ: 2 Pieces
-
EEC 250CC KA-GK-250B Two Seats go KartUS$ 1,000 - 2,000MOQ: 1 Unit
-
JLA-98 2017 New Cheap 300CC Reverse Trike For Sale With Cheap PriceNegotiableMOQ: 5 Pieces
-
FMGK-1100 go Kart With EEC(1100cc)US$ 5,800 - 6,600MOQ: 1 Unit
-
Specialized Production 110cc/150cc/250cc/500w/800w/1500w Mini Jeep go Kart Four Wheel Motorcycle for Sale Factory PriceUS$ 400 - 700MOQ: 1 Piece






