125cc Mini Quad ATV 125 ATA125-H1 With EPA ECE
125cc Mini Quad ATV 125 ATA125-H1 with EPA ECE
|
Specifications 125cc Mini Quad ATV 125 ATA125-H1 with EPA ECE | |
| ENGINE | |
| Type | 125cc,Air cooled,4-stroke,1-cylinder |
| Bore x Stroke | 52.4mmX57.8mm |
| Compression Ratio | 9.5:1 |
| Carburetor | PZ20 |
| Ignition | CDI |
| Starting | Electric start |
| Transmission | 3-2-1-N-R |
| Drive Train | Chain Drive |
| Max. Torque | 8.3N.m/6500r/min |
| Max. Power | 5.2Km/8000r/min |
| CHASSIS | |
| Suspension/Front | Independent double swing arm |
| Suspension/Rear | Single swing arm |
| Brakes/Front | Drum |
| Brakes/Rear | Ventilated Hydraulic disc |
| Tires/Front | 19x7-8 radial |
| Tires/Rear | 18x9.5-8 radial |
| DIMENSIONS | |
| L x W x H | 1540mmX940mmX1006mm |
| Seat Height | 780mm |
| Wheelbase | 830mm |
| Ground Clearance | 80mm |
| Battery | 12V/4Ah |
| Fuel Capacity | 4.2L |
| Dry Weight | 130kg |
| Max. Load | 90kg |
| Package Size | 1400mmX910mmX610mm |
| Loading Quantity | 40pcs/20'GP;84pcs/40HQ |
| MAIN PERFORMANCE | |
| Max. Speed | 55km/h |
| Fuel Consumption | 2.6L/100Km |
| Starting Time | ≤15s |
| Brake distance | 30km/h≤5.9m |
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
Hot Sale Quad ATV SX-GATV150(L )US$ 700 - 1,000MOQ: 1 Piece
-
Wholesale Good Quality Mini Atv Quad for ChildUS$ 290 - 340MOQ: 50 Pieces
-
Rotomolding Atv Storage BoxNegotiableMOQ: 1 Set
-
110cc ATVNegotiableMOQ: 1
-
Atv 300US$ 2,890 - 3,258MOQ: 16 Units
-
2016 Lowest Price Four Wheels Powerful Small TractorUS$ 550 - 600MOQ: 5 Pieces
-
ATV 200CC EECNegotiableMOQ: 5 Pieces
-
EEC 150cc Beach BuggyUS$ 1,250 - 1,650MOQ: 2 Pieces
-
Popular Durable Agriculture Best off Road Electric Utility Terrain VehicleUS$ 5,500 - 8,100MOQ: 1 Unit
-
JLA 11-08 110cc JINLING New Star Quak Bike for SalesUS$ 530 - 630MOQ: 1 Piece







