Home Treadmill
Specifications
Panel design Time: 00: 00 -- 99:59 MinDistanace:0.00-99.99km
Progrem: P1-P6
Pulse: 40-199pcs/minute
Speed: 1.0-16KM/H
NV-8055 with double layer running board
| Panel design | Time: 00: 00 -- 99:59 Min |
| Distanace:0.00-99.99km | |
| Progrem: P1-P6 | |
| Pulse: 40-199pcs/minute | |
| Speed: 1.0-16KM/H | |
| Calories: 0-100% | |
| Motor | 2.5HP DC |
| Walking area (L*W) | 1300*450mm |
| Tread-belt Thickness | 1.8mm |
| Run Board Thickness | 18mm |
| Allowable Weight | 140kgs |
| Incline | Motorized 0-15° |
| N.W/G.W | 70kgs/78kgs |
| Other function | MP3 input,high-fidelity audio |
| Packing Size | 181*77*31cm |
| Expand Size | 166*75.5*131.5cm |
| Min order | 5pcs |
| Container load | 63pcs/20ft, 133pcs/40ft, 151pcs/40HQ |
| payment | T/T,30% deposit before producing, balance before shipping |
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
Home Using Foldable Convenient Pilates Reformer Exercise EquipmentNegotiableMOQ: 200 Sets
-
Yoga Mat Custom ,rubber Yoga Mat for SaleUS$ 5.9 - 6.5MOQ: 20 Pieces
-
OEM Casting Gym Equipment With Shot Blasting Custom Made in Zhejiang ChinaUS$ 1 - 9.9MOQ: 300 Pieces
-
TLT-01 Cheap Body Exercise Twister Child Fitness EquipmentUS$ 11.5 - 14.5MOQ: 100 Pieces
-
China Wholesle 5 Steel Bone Latex Nude Zipper Waist Trainer NeopreneUS$ 7 - 10MOQ: 1 Piece
-
Sunmas Inteligent Stomach Abdominal Body Strong Gym Fitness Equipment Supplier's ChoiceUS$ 20.00 - 30.00MOQ: 1 Piece
-
Universal Exercise Sauna Slimming Belt NeopreneUS$ 3.00 - 3.00MOQ: 1000 Pieces
-
6 Second ABS ProgramNegotiableMOQ: 1520 Sets
-
116075017 Girls Shiny Yoga Fitness DumbbellUS$ 2.8 - 3.5MOQ: 5 Pairs
-
Gym BeltNegotiableMOQ: 1 Piece