150cc Gas Scooter
Specifications
150cc gas scooterGY6 engine
149.6cc, single-cylinder, 4-stroke, air-cooled
Disc/drum brake
150cc gas scooter
| Engine Type | 149.6cc, single-cylinder, 4-stroke, air-cooled |
| Bore x Stroke | 57.4 x 57.8 |
| Carburetor type | BS26 |
| Ignition | CDI |
| Transmission | V belt stepless (automatic) |
| Starting system | Electric/kick-back |
| MAX power and rotate speed | 8.0KW/8000r/min |
| Chassis | |
| Suspension/Front | Spring oil damper |
| Suspension/Rear | Swing-arm spring oil damper |
| Brakes/Front | Disc type |
| Brakes/Rear | Drum type |
| Tires/Front | 130/60-13 150kp (21.7psi) |
| Tires/Rear | 130/60-13 225kp (32.6psi) |
| Dimensions | |
| Length | 1960mm |
| Width | 690mm |
| Height | 1090mm |
| Wheelbase | 1370mm |
| Dry Weight | 119kg |
| Fuel Capacity | 6.0L |
| Other | |
| Color | Red, yellow, silver, black, blue |
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
2015 Best Gift Gas Cooler Scooter 43CC SX-G110 From ChinaUS$ 258 - 260MOQ: 1 Piece
-
Upbeat Motorcycle 125cc Dirt Bike (7 Color Available)US$ 200 - 300MOQ: 50 Units
-
GOES MOTORUS$ 1,198 - 1,198MOQ: 30 Units
-
Moped 49ccNegotiableMOQ: 10 Units
-
Best Sale 150cc Popular Gas ScooterUS$ 350 - 400MOQ: 1 Unit
-
250cc Gas ScooterNegotiableMOQ: 10 Units
-
Hot Sale 49cc Motocross 50cc Motorcycles Gas 2 Wheel Scooter 50cc for SaleNegotiableMOQ: 50 Pieces
-
49cc 2-Stroke Mini Gas Scooter,Gasoline Scooter CE ApprovedNegotiableMOQ: 20 Pieces
-
Sunnytimes-Shredder Tank Gas Scooter 2015US$ 5,900 - 6,000MOQ: 1 Set
-
Hot Selling Gas ScooterUS$ 100 - 300MOQ: 1 Piece