OEM EMS & Led Light Therapy Facial Beauty Care Device for Wrinkles Removal Skin Whiteness
EMS & Led light therapy facial beauty care device
Introduction:
perfect for reduces acne,redness, inflammation,crow's-feet, fine lines.anti-aging,anti-wrinkle.diastolic&shrink pores;fading freckles,age spots,sun spots,brown patches,scars,dark moles;lighten the fine lines, tender and tighten the skin,lifting&tightening wrinkle skin whitening improve Skin-Elasticity.
Specification of OFY-1505 EMS & Led light therapy facial beauty care device:
| Product Color | white |
| Material | ABS |
| Product Size | 15.5*5*4.3cm |
| Product net weight | 380g |
| Power Supply | DC 5V, 500mA |
| Battery Capacity | 3.7V, 750ma *1 |
| Charging Time | 3.0 hours |
Working time |
15 minutes/time |
| LED light colors | Red,Yellow,Blue,Green,Pink , Pink flashing |
| Certification | CE,RoHS |
| Warranty period | 1 Year |
How to use OFY-1505 EMS & Led light therapy facial beauty care device :
Advantage of OFY-1505 EMS & Led light therapy facial beauty care device:
Package of OFY-1505 EMS & Led light therapy facial beauty care device:
Company Information of AOPHIA:
Shenzhen Oufeiya Technology Co., Ltd, a professional manufacturer of handheld home use beauty device. Integrating R&D, production, sales and service together.
We are specialized in varies of home use beauty instruments including Nano Ionic face Hydration Sprayer, cleansing device, skin rejuvenator, RF & EMS, Photon Led therapy, Galvanic Ion, Ultrasonic, multifunction advanced beauty technologies series etc.
Each product passed CE&Rohs certification. Unique patent design is our young pace with line fashion trend tightly.
Our products won the regular customers from Europe, USA, Korea, Japan, Taiwan, Thailand market.
Stable production capability, Innovative R&D team, Strict quality control & Professional sales service ensures your continuous cooperation with our company.
More items please to press link
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
Vacuum Liposuction Machine PriceUS$ 1 - 1,100MOQ: 1 Unit
-
Vacuum Liposuction Machine PriceUS$ 1 - 5,000MOQ: 1 Set
-
Beauty Cheap Vacuum Liposuction Machine PriceUS$ 1 - 1,800MOQ: 1 Unit
-
Vacuum Liposuction Machine With Vacuum Handle With Bipolar RF and Automatic RollerUS$ 1 - 1,500MOQ: 1 Piece
-
TM-913 Cavitation Lipolaser Double Vacuum Liposuction MachineUS$ 1 - 500MOQ: 1 Unit
-
High Quality RF Cavitation Vacuum Liposuction Machine With Best PriceNegotiableMOQ: 1 Set
-
2016 S80 CE/ISO Fat Breaking Machine For Loss Weight Vacuum Liposuction Machine PriceUS$ 1 - 10,000MOQ: 1 Unit
-
Cavitation Lipo Machine 5 In 1 Ultrasound Radio Frequency Cellulite Massage Vacuum Liposuction Machine With 40khz Cavitation Rf Rf And Cavitation Slimming MachineUS$ 1 - 450MOQ: 1 Set
-
KES Vacuum Liposuction Machine PriceUS$ 1 - 9,999MOQ: 1 Set
-
Radio Frequency Machine Vacuum Liposuction MachineUS$ 1 - 2,000MOQ: 1 Set






