Lifting&tightening Wrinkle 6 in 1 Multifunction Beauty Gadget for Face Use
Newest Unique 6 in 1 Electronic facial beauty gadgets with multifunction
Introduction:
OFY-9901 is a beauty care product for beauty salon or personal use. It is a hi-tech system that integrated with Photon LED therapy, Ultrasonic massage,Radio Frequency(RF)/EMS,Sonic vibration,Positive ion,Negative ion and LCD display technology;
OFY-9901 multifunction beauty instrument perfect for reduces acne,redness, inflammation,crow's-feet, fine lines.anti-aging,anti-wrinkle.diastolic&shrink pores;fading freckles,age spots,sun spots,brown patches,scars,dark moles;lighten the fine lines, tender and tighten the skin,lifting&tightening wrinkle skin whitening improve Skin-Elasticity.
Specification of OFY-9901 Electronic facial beauty gadgets with multifunction :
| Product Color | white |
| Material | ABS+stainless steel beauty screen |
| Screen | LCD display |
| Product Size | 17.5*7.5*7.5cm |
| Product net weight | 237g |
| Power supply | DC5V, 500mA |
| Vibration frequency | 8600rpm±10% |
| Battery capacity | 3.7V,850ma x1 |
| Working time | 10mins/time |
| LED light colors | Red,Yellow,Blue,Green,Pink , Pink flashing |
| Certification | CE,RoHS,FCC |
| Warranty period | 1 Year |
How to use OFY-9901 Electronic facial beauty gadgets with multifunction :
Function of OFY-9901 Electronic facial beauty gadgets with multifunction :
Advantage of OFY-9901 Electronic facial beauty gadgets with multifunction :
Package of OFY-9901 Electronic facial beauty gadgets with multifunction :
Certificate of OFY-9901 Electronic facial beauty gadgets with multifunction :
Company Information of AOPHIA:
Shenzhen Oufeiya Technology Co., Ltd, a professional manufacturer of handheld home use beauty device. Integrating R&D, production, sales and service together.
We are specialized in varies of home use beauty instruments including Nano Ionic face Hydration Sprayer, cleansing device, skin rejuvenator, RF & EMS, Photon Led therapy, Galvanic Ion, Ultrasonic, multifunction advanced beauty technologies series etc.
Each product passed CE&Rohs certification. Unique patent design is our young pace with line fashion trend tightly.
Our products won the regular customers from Europe, USA, Korea, Japan, Taiwan, Thailand market.
Stable production capability, Innovative R&D team, Strict quality control & Professional sales service ensures your continuous cooperation with our company.
More items please to press link
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
Germany Alexandrite Laser Hair Removal Machine Laser Nd-yag 1064 Hair RemovalUS$ 3700 - 6500MOQ: 1 Piece
-
High Speed 1-10Hz Frequency 808nm Diode Laser Hair Removal Machine For Leg Rehabilitation Laser Beauty Machine With Three Wavelenght 808 755 1064nmUS$ 1 - 10000MOQ: 1 Set
-
Private LOGO Mini IPL Portable Laser Hair Removal Machine IPL Laser Permanent Hair Removal IPL Laser Portable Machine RemoverNegotiableMOQ: 1
-
Professional Laser Hair Removal Machine Home Hair RemovalUS$ 100 - 3,000MOQ: 1 Set
-
Laser Hair Removal Machine PriceNegotiableMOQ: 1 Set
-
Wholesale Laser Hair Removal MachinesUS$ 1 - 2MOQ: 1 Set
-
Laser Hair Removal Machines/laser Hair Removal MachinesUS$ 1 - 2,500MOQ: 1 Set
-
Laser Hair Removal for Trios Laser Hair Removal MachineNegotiableMOQ: 1 Set
-
CO2 RECI Laser Tube Professional Laser Hair Removal MachineUS$ 2,000 - 8,600MOQ: 1 Set
-
Laser Hair Removal Machine Hair Removal Laser 4x Review for WholesalesUS$ 1 - 10,000MOQ: 1 Set








