OEM Portable Ultrasonic Ionic Vibration Facial Beauty Device Ultrasonic Beauty Equipment
portable Ultrasonic Ionic vibration facial beauty device
Introduction:
| Model | OFY-1506 |
| Product Color | white |
| Material | ABS |
| Product Size | 15.5*5*4.3cm |
| Product net weight | Around 400g |
| Power Supply | DC 5V, 500mA |
| Battery Capacity | 3.7V, 750mA *1, rechargeable with USB cord |
| Charging Time | 2.0 hours |
| Working time | 5 minutes/time |
| Vibration frequency | 9000rpm±10% |
| Certification | CE,RoHS ,FCC |
Warranty period |
1 Year |
How to use OFY-1506 portable Ultrasonic Ionic vibration facial beauty device :
Details of OFY-1506 portable Ultrasonic Ionic vibration facial beauty device :
Package of OFY-1506 portable Ultrasonic Ionic vibration facial beauty device :
Company Information of AOPHIA:
Shenzhen Oufeiya Technology Co., Ltd, a professional manufacturer of handheld home use beauty device. Integrating R&D, production, sales and service together.
We are specialized in varies of home use beauty instruments including Nano Ionic face Hydration Sprayer, cleansing device, skin rejuvenator, RF & EMS, Photon Led therapy, Galvanic Ion, Ultrasonic, multifunction advanced beauty technologies series etc.
Each product passed CE&Rohs certification. Unique patent design is our young pace with line fashion trend tightly.
Our products won the regular customers from Europe, USA, Korea, Japan, Taiwan, Thailand market.
Stable production capability, Innovative R&D team, Strict quality control & Professional sales service ensures your continuous cooperation with our company.
More items please to press link
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
Laser Tattoo Removal EquipmentUS$ 1 - 880MOQ: 1 Piece
-
Laser Tattoo Removal for nd Yag Laser Tattoo Removal EquipmentUS$ 1 - 1,500MOQ: 1 Piece
-
Manufacturer Wholesale Tattoo Removal Laser/laser Tattoo Removal EquipmentUS$ 1,000 - 20,000MOQ: 1 Set
-
Laser Tattoo Removal Equipment PriceUS$ 1 - 1,988MOQ: 1 Set
-
Laser Tattoo Removal Equipment for SaleUS$ 3,000 - 3,300MOQ: 1 Unit
-
Hot Sale Laser Tattoo Remover EquipmentUS$ 940 - 1,083.5MOQ: 1 Piece
-
2013 Tattoo Removal,wholesale Beauty Salon Equipment Tattoo Removal EquipmentUS$ 1 - 9,999MOQ: 1 Set
-
Professional IPL Epilation and Q-switch Swicth Tattoo Removal EquipmentUS$ 1 - 3,000MOQ: 1 Piece
-
Professional Laser Tattoo Removal Device/tattoo Removal /tattoo Removal EquipmentUS$ 8,000 - 15,000MOQ: 1 Set
-
Laser Tattoo Removal Equipment Vacuum Cavitation Lipo RF Slimming Cavitation Machine Ultrasonic Contour 3 In 1 Slimming Device Guangzhou Beauty Machine Bipolar Rf Ultrasonic Liposuction Cavitation Tattoo Removal Laser MachineUS$ 720 - 750MOQ: 1 Unit





