AOPHIA RF/EMS & 6 Type Led Light Therapy Facial Beauty Device Skin Rejuvenation Lifting Anti-Aging Device
EMS & Led light therapy facial beauty care device
Introduction:
perfect for reduces acne,redness, inflammation,crow's-feet, fine lines.anti-aging,anti-wrinkle.diastolic&shrink pores;fading freckles,age spots,sun spots,brown patches,scars,dark moles;lighten the fine lines, tender and tighten the skin,lifting&tightening wrinkle skin whitening improve Skin-Elasticity.
Specification of OFY-1505 EMS & Led light therapy facial beauty care device:
| Product Color | white |
| Material | ABS |
| Product Size | 15.5*5*4.3cm |
| Product net weight | 380g |
| Power Supply | DC 5V, 500mA |
| Battery Capacity | 3.7V, 750ma *1 |
| Charging Time | 3.0 hours |
Working time |
15 minutes/time |
| LED light colors | Red,Yellow,Blue,Green,Pink , Pink flashing |
| Certification | CE,RoHS |
| Warranty period | 1 Year |
How to use OFY-1505 EMS & Led light therapy facial beauty care device :
Advantage of OFY-1505 EMS & Led light therapy facial beauty care device:
Package of OFY-1505 EMS & Led light therapy facial beauty care device:
Company Information of AOPHIA:
Shenzhen Oufeiya Technology Co., Ltd, a professional manufacturer of handheld home use beauty device. Integrating R&D, production, sales and service together.
We are specialized in varies of home use beauty instruments including Nano Ionic face Hydration Sprayer, cleansing device, skin rejuvenator, RF & EMS, Photon Led therapy, Galvanic Ion, Ultrasonic, multifunction advanced beauty technologies series etc.
Each product passed CE&Rohs certification. Unique patent design is our young pace with line fashion trend tightly.
Our products won the regular customers from Europe, USA, Korea, Japan, Taiwan, Thailand market.
Stable production capability, Innovative R&D team, Strict quality control & Professional sales service ensures your continuous cooperation with our company.
More items please to press link
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
2013 E-light+IPL+RF Machine rf AdaptorUS$ 1 - 3,600MOQ: 1 Piece
-
E-light ( IPL RF ) + RF 2in1 Hair Removal MachineUS$ 2,500 - 4,000MOQ: 1 Set
-
Eight Ipl rf Beauty Machine e Light Ipl rf nd Yag Laser MachineUS$ 1 - 12,000MOQ: 1 Set
-
No Pain Standing Multifunction E Vertical Light 3s=e Light+ipl+rf With Low PriceNegotiableMOQ: 1 Set
-
Permanent Fast Hair Removal rf E-light /e-light Ipl rfUS$ 1 - 3,000MOQ: 1 Unit
-
Pain Free 2016 Newest E Light Ipl Rf Pigmented Spot Removal Ipl Rf Laser With CE CertificateUS$ 1 - 3,500MOQ: 1 Set
-
Elight Ipl rf / Ipl Cooling Gel / e Light Ipl rf Beauty EquipmentUS$ 1 - 5,000MOQ: 1 Set
-
590-1200nm E Light (IPL+RF) For 1800W Wrinkless And Hair Removal 10MHzNegotiableMOQ: 1 Piece
-
CE Approval E-light Ipl rf Electric Professional Hair Cut MachineUS$ 1 - 2,800MOQ: 1 Set
-
E Light Ipl rf Hair Removal Ipl rf Machine for Reduction of Unwanted Hairs OB-E 03US$ 1 - 3,500MOQ: 1 Set






