Portable Factory Provide Waterproof Sonic Wireless Rechargeable Facial Cleansing Brush
Waterproof Sonic Wireless Rechargeable Facial Cleansing Brush
Introduction:
OFY-1502 is essential for your daily skin care. It can remove the dirt and sebum hidden in skin pores. Ultrasonic cleaning is a sonic micro-vibration massage process created by sound waves that are transmitted at frequencies of over 300/s, and it shows a powerful effect 7
times of the traditional hand-washing process and makes the follow-up skin care products get properly into your skin. With continued use of the machine, it can refine pores, smooth wrinkles, improve complexion and make the skin smooth and bright.
Specification of OFY-1502 Waterproof Sonic Wireless Facial Cleansing Brush beauty device :
| Product Color | white |
| Material | ABS |
| Screen | LCD display |
| Product Size | 18*6.6*6.7cm |
| Product net weight | 220g |
| Power supply | DC5V, 500mA |
| Vibration frequency | 180rpm |
| Battery capacity | 3.7V,750ma x1 |
| Working time | 1min/time,2min/time,30min/time |
| Built-in rechargable battery/Vibration massager | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Accessory | USB Line |
| Certification | CE,RoHS,FCC |
| Warranty period | 1 Year |
How to use OFY-1502 Waterproof Sonic Wireless Facial Cleansing Brush beauty device :
Advantage of OFY-1502 Waterproof Sonic Wireless Facial Cleansing Brush beauty device:
Package of OFY-1502 Waterproof Sonic Wireless Facial Cleansing Brush beauty device :
Company Information of AOPHIA:
Shenzhen Oufeiya Technology Co., Ltd, a professional manufacturer of handheld home use beauty device. Integrating R&D, production, sales and service together.
We are specialized in varies of home use beauty instruments including Nano Ionic face Hydration Sprayer, cleansing device, skin rejuvenator, RF & EMS, Photon Led therapy, Galvanic Ion, Ultrasonic, multifunction advanced beauty technologies series etc.
Each product passed CE&Rohs certification. Unique patent design is our young pace with line fashion trend tightly.
Our products won the regular customers from Europe, USA, Korea, Japan, Taiwan, Thailand market.
Stable production capability, Innovative R&D team, Strict quality control & Professional sales service ensures your continuous cooperation with our company.
More items please to press link
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
Profession Belly Fat Removal MachineUS$ 1 - 2MOQ: 1 Set
-
Multifunctional Slimming Machine RF Diode Laser Cavitation Fat Freeze Belly Fat Removal MachineUS$ 1 - 10,000MOQ: 1 Set
-
Shotmay STM-8035E Belly Fat Removal Machine Made in ChinaUS$ 600 - 1,100MOQ: 1 Unit
-
Portable Air Pressure Pressotherapy Detox Slimming Machine Belly Fat Removal MachineUS$ 1 - 1,350MOQ: 1 Unit
-
HOTTEST! Ultrasound Massage Machines,ultrasound Weight Loss Machine,belly Fat Removal MachineUS$ 100 - 800MOQ: 1 Piece
-
High Effective Belly Fat Removal Machine / Cold Freezing Beauty Machine / Cryolipolyse/ Lipo Slim MachineUS$ 3,000 - 4,500MOQ: 1 Set
-
Factory Wholesale Rolling Vacuum Cavitation Belly Fat Removal Machine OB-S 01US$ 1 - 3,500MOQ: 1 Set
-
Fat Loss Machine / Belly Fat Removal MachineUS$ 3,000 - 3,000MOQ: 1 Piece
-
2016 Best Belly Fat Removal MachineUS$ 1 - 3,900MOQ: 1 Set
-
Multifunctional Fat Roller Massage Belly Fat Remove MachineUS$ 1 - 4,600MOQ: 1 Set





