Photon Facial and Body Wrinkle Remove RF/EMS and 6 Colors LED Light Therapy Beauty Device
RF face lifting anti-wrinkle & aging 3 in 1 beauty device
Introduction:
OFY-9902 is a beauty care product for beauty salon or personal use. It integrated with Photon LED therapy, Radio Frequency(RF)/EMS and LCD display technology; It perfect for reduces acne,redness, inflammation,crow's-feet, fine lines.anti-aging,anti-wrinkle.diastolic&shrink pores;fading freckles,age spots,sun spots,brown patches,scars,dark moles;lighten the fine lines, tender and tighten the skin,lifting&tightening wrinkle skin whitening improve Skin-Elasticity.
Specification of OFY-9902 RF/EMS and 6 colors LED with ion beauty instrument:
| Product Color | white |
| Material | ABS+stainless steel beauty screen |
| Screen | LCD display |
| Product Size | 18*7.5*7.5cm |
| Product net weight | 180g |
| Power supply | DC5V, 500mA |
| Battery capacity | 3.7V,850ma x1 |
Charging time |
3.0hours |
| Working time | 10mins/time |
| LED light colors | Red,Yellow,Blue,Green,Pink , Pink flashing |
| Certification | CE,RoHS |
| Warranty period | 1 Year |
How to use OFY-9902 RF/EMS and 6 colors LED with ion beauty instrument :
Function of OFY-9902 RF/EMS and 6 colors LED with ion beauty instrument:
Advantage of OFY-9902 RF/EMS and 6 colors LED with ion beauty instrument:
Package of OFY-9902 RF/EMS and 6 colors LED with ion beauty instrument:
Certificate of OFY-9902 RF/EMS and 6 colors LED with ion beauty instrument:
Company Information of AOPHIA:
Shenzhen Oufeiya Technology Co., Ltd, a professional manufacturer of handheld home use beauty device. Integrating R&D, production, sales and service together.
We are specialized in varies of home use beauty instruments including Nano Ionic face Hydration Sprayer, cleansing device, skin rejuvenator, RF & EMS, Photon Led therapy, Galvanic Ion, Ultrasonic, multifunction advanced beauty technologies series etc.
Each product passed CE&Rohs certification. Unique patent design is our young pace with line fashion trend tightly.
Our products won the regular customers from Europe, USA, Korea, Japan, Taiwan, Thailand market.
Stable production capability, Innovative R&D team, Strict quality control & Professional sales service ensures your continuous cooperation with our company.
More items please to press link
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
Belly Weight Loss Criolipolisys Fat Freezing Machine Vacuum Home Use Cryotherapy EquipmentUS$ 1 - 1,500MOQ: 1 Piece
-
Fat Reduction Super Belly Weight Loss Cryolipolysis Machine For Sale Cool Fat Freeze Slimming Machine Skin TighteningUS$ 1 - 5,000MOQ: 1 Set
-
Belly Weight Loss , Slimming for Whole BodyNegotiableMOQ: 1 Piece
-
Cool Fat Freeze Belly Weight Loss MachineUS$ 1 - 2,200MOQ: 1 Piece
-
Beauty Device to Lose Belly Weight Loss MachineUS$ 1 - 9,000MOQ: 1 Unit
-
Best Starvac Sp2 Vacuum Belly Weight Loss Slimming MachineUS$ 1 - 1,900MOQ: 1 Piece
-
Ultrashape Machine Anti Cellulite Vacuum Slim Belly Weight Loss EquipmentNegotiableMOQ: 1 Set
-
2016 as Seen on tv Five Motor Belt Slim Belly Weight Loss ProductUS$ 11.3 - 11.6MOQ: 10 Pieces
-
220 / 110V Hottest!!! Super Belly Weight Loss Body Slimming Home Use Machine Cryolipolysis For SaleUS$ 100 - 3,000MOQ: 1 Set
-
Freezing Slimming Machine Cryo Machine for Belly Weight Loss Cryolipolisis Fat Freeze Slimming Machine DRXNegotiableMOQ: 1 Set









