AOPHIA Unique 6 in 1 Multifunction Beauty Gadget for Face Use
Newest Unique 6 in 1 Electronic facial beauty gadgets with multifunction
Introduction:
OFY-9901 is a beauty care product for beauty salon or personal use. It is a hi-tech system that integrated with Photon LED therapy, Ultrasonic massage,Radio Frequency(RF)/EMS,Sonic vibration,Positive ion,Negative ion and LCD display technology;
OFY-9901 multifunction beauty instrument perfect for reduces acne,redness, inflammation,crow's-feet, fine lines.anti-aging,anti-wrinkle.diastolic&shrink pores;fading freckles,age spots,sun spots,brown patches,scars,dark moles;lighten the fine lines, tender and tighten the skin,lifting&tightening wrinkle skin whitening improve Skin-Elasticity.
Specification of OFY-9901 Electronic facial beauty gadgets with multifunction :
| Product Color | white |
| Material | ABS+stainless steel beauty screen |
| Screen | LCD display |
| Product Size | 17.5*7.5*7.5cm |
| Product net weight | 237g |
| Power supply | DC5V, 500mA |
| Vibration frequency | 8600rpm±10% |
| Battery capacity | 3.7V,850ma x1 |
| Working time | 10mins/time |
| LED light colors | Red,Yellow,Blue,Green,Pink , Pink flashing |
| Certification | CE,RoHS,FCC |
| Warranty period | 1 Year |
How to use OFY-9901 Electronic facial beauty gadgets with multifunction :
Function of OFY-9901 Electronic facial beauty gadgets with multifunction :
Advantage of OFY-9901 Electronic facial beauty gadgets with multifunction :
Package of OFY-9901 Electronic facial beauty gadgets with multifunction :
Certificate of OFY-9901 Electronic facial beauty gadgets with multifunction :
Company Information of AOPHIA:
Shenzhen Oufeiya Technology Co., Ltd, a professional manufacturer of handheld home use beauty device. Integrating R&D, production, sales and service together.
We are specialized in varies of home use beauty instruments including Nano Ionic face Hydration Sprayer, cleansing device, skin rejuvenator, RF & EMS, Photon Led therapy, Galvanic Ion, Ultrasonic, multifunction advanced beauty technologies series etc.
Each product passed CE&Rohs certification. Unique patent design is our young pace with line fashion trend tightly.
Our products won the regular customers from Europe, USA, Korea, Japan, Taiwan, Thailand market.
Stable production capability, Innovative R&D team, Strict quality control & Professional sales service ensures your continuous cooperation with our company.
More items please to press link
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
New Beauty Technology Acne Care Acne Spot RemoverUS$ 1 - 55MOQ: 1 Piece
-
Latest Products in Market Hair Removal Natural Acne Spot Remover With Great PriceUS$ 1,000 - 20,000MOQ: 1 Set
-
High Quality High Frequency Facial Machine Acne Spot RemoverUS$ 1 - 2MOQ: 1 Set
-
Biolift 2016 Anti Acne Spot Remover Face Skin Care Device NEW!US$ 1 - 2MOQ: 1 Piece
-
Acne Spot Removal Beauty Instrument Vibration +Photo LED Therapy Beauty InstrumentNegotiableMOQ: 1 Set
-
Arms / Legs Hair Removal 2013 Exporter Beauty Salon Equipment Diode Laser E-light+IPL+RF Machine 2013 Natural Acne Spot Remover Pigmented Spot RemovalUS$ 1 - 3,600MOQ: 1 Piece
-
M-L02 Led Light Therapy Skin Care Machine For Acne / Spot Removal Beauty Machine for Skin WhiteningUS$ 1 - 1,600MOQ: 1 Set
-
Therapy Acne RF Hair Removal Skin Rejuvenation Acne Spot Removal Beauty Salon MachineUS$ 7.9 - 7.9MOQ: 500 Pieces
-
Low Price Hotsell Ipl Acne/spot Removal MachineUS$ 4,000 - 5,600MOQ: 1 Set
-
Derma Roller Dermaroller Price System With Acne,spot RemovableUS$ 20 - 45MOQ: 1 Set








