OEM Face Cleansing Waterproof Sonic Wireless Rechargeable Facial Cleansing Brush
Waterproof Sonic Wireless Rechargeable Facial Cleansing Brush
Introduction:
OFY-1502 is essential for your daily skin care. It can remove the dirt and sebum hidden in skin pores. Ultrasonic cleaning is a sonic micro-vibration massage process created by sound waves that are transmitted at frequencies of over 300/s, and it shows a powerful effect 7
times of the traditional hand-washing process and makes the follow-up skin care products get properly into your skin. With continued use of the machine, it can refine pores, smooth wrinkles, improve complexion and make the skin smooth and bright.
Specification of OFY-1502 Waterproof Sonic Wireless Facial Cleansing Brush beauty device :
| Product Color | white |
| Material | ABS |
| Screen | LCD display |
| Product Size | 18*6.6*6.7cm |
| Product net weight | 220g |
| Power supply | DC5V, 500mA |
| Vibration frequency | 180rpm |
| Battery capacity | 3.7V,750ma x1 |
| Working time | 1min/time,2min/time,30min/time |
| Built-in rechargable battery/Vibration massager | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Accessory | USB Line |
| Certification | CE,RoHS,FCC |
| Warranty period | 1 Year |
How to use OFY-1502 Waterproof Sonic Wireless Facial Cleansing Brush beauty device :
Advantage of OFY-1502 Waterproof Sonic Wireless Facial Cleansing Brush beauty device:
Package of OFY-1502 Waterproof Sonic Wireless Facial Cleansing Brush beauty device :
Company Information of AOPHIA:
Shenzhen Oufeiya Technology Co., Ltd, a professional manufacturer of handheld home use beauty device. Integrating R&D, production, sales and service together.
We are specialized in varies of home use beauty instruments including Nano Ionic face Hydration Sprayer, cleansing device, skin rejuvenator, RF & EMS, Photon Led therapy, Galvanic Ion, Ultrasonic, multifunction advanced beauty technologies series etc.
Each product passed CE&Rohs certification. Unique patent design is our young pace with line fashion trend tightly.
Our products won the regular customers from Europe, USA, Korea, Japan, Taiwan, Thailand market.
Stable production capability, Innovative R&D team, Strict quality control & Professional sales service ensures your continuous cooperation with our company.
More items please to press link
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
Popular in Beauty Clinic Hydrogen Oxygen Facial Machine Skin Cleaning Face Rejuvenation Hydro Facial Machine With Oxygen HandleUS$ 890.00 - 1150.00MOQ: 1 Piece
-
Oxygenated Water Oxygen Facial Machine Water Facial Machine For Oxygen Bar Equipment Hydro DermabrasionUS$ 1 - 1,499MOQ: 1 Set
-
Skin Rejuvenation Oxygen Facial Machine Skin Renewal Equipment Facial Oxygen MachineNegotiableMOQ: 1 Unit
-
Facial Skin Care 2016 Latest Gift Made In Skin Scrubber China Beauty Equipment Oxygen Facial MachineUS$ 1 - 30MOQ: 14 Pieces
-
Portable Ultrasonic Photon Ion Massager Home Portable Facial Machine Oxygen Facial Machine Oxygenated Water MachineUS$ 1 - 50MOQ: 1 Set
-
Skin Deeply Clean 2016 Hot Sale Low Price Oxygen Facial Machine Spray PeelingUS$ 10 - 13MOQ: 1 Piece
-
Portable Oxygen Facial Machine 2015 Portable Oxygen Water Oxygen Spray Therapy Facial MachineUS$ 1 - 30MOQ: 500 Units
-
Oxygen Jet Facial Machine Used Oxygen Facial Equipment Oxygen Facial Machine For SaleUS$ 1 - 1,000MOQ: 1 Set
-
Oxygen Facial Equipment More Suprise Www.golden-laser.org/ Oxygen Facial Machine Oxygen Jet Facial MachineUS$ 1 - 3,600MOQ: 1 Piece
-
Hyperbaric Oxygen Facial Machine New Product Moisturizing Mini Oxygen Jet Facial Machines Professional Oxygen Facial MachineUS$ 1 - 18MOQ: 1 Piece





