OEM Beauty Salon Face Lifting Ultrasonic Ionic Vibration Facial Beauty Device
portable Ultrasonic Ionic vibration facial beauty device
Introduction:
| Model | OFY-1506 |
| Product Color | white |
| Material | ABS |
| Product Size | 15.5*5*4.3cm |
| Product net weight | Around 400g |
| Power Supply | DC 5V, 500mA |
| Battery Capacity | 3.7V, 750mA *1, rechargeable with USB cord |
| Charging Time | 2.0 hours |
| Working time | 5 minutes/time |
| Vibration frequency | 9000rpm±10% |
| Certification | CE,RoHS ,FCC |
Warranty period |
1 Year |
How to use OFY-1506 portable Ultrasonic Ionic vibration facial beauty device :
Details of OFY-1506 portable Ultrasonic Ionic vibration facial beauty device :
Package of OFY-1506 portable Ultrasonic Ionic vibration facial beauty device :
Company Information of AOPHIA:
Shenzhen Oufeiya Technology Co., Ltd, a professional manufacturer of handheld home use beauty device. Integrating R&D, production, sales and service together.
We are specialized in varies of home use beauty instruments including Nano Ionic face Hydration Sprayer, cleansing device, skin rejuvenator, RF & EMS, Photon Led therapy, Galvanic Ion, Ultrasonic, multifunction advanced beauty technologies series etc.
Each product passed CE&Rohs certification. Unique patent design is our young pace with line fashion trend tightly.
Our products won the regular customers from Europe, USA, Korea, Japan, Taiwan, Thailand market.
Stable production capability, Innovative R&D team, Strict quality control & Professional sales service ensures your continuous cooperation with our company.
More items please to press link
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
633nm LED Rejuvenation Led Skin Rejuvenation LampUS$ 399 - 999MOQ: 1 Piece
-
Photon Led Skin RejuvenationUS$ 1 - 100MOQ: 60 Pieces
-
Photon Led Skin RejuvenationUS$ 1,800 - 2,100MOQ: 1 Unit
-
Photon Led Skin RejuvenationUS$ 1 - 900MOQ: 1 Set
-
Led Skin Rejuvenation,New Head Detachable Photon Skin RejuvenatorUS$ 55 - 58MOQ: 1 Piece
-
Photon Led Skin Rejuvenation MachineUS$ 1 - 30MOQ: 20 Sets
-
Home Led Skin Rejuvenation MachineUS$ 1 - 50MOQ: 1 Set
-
Photon Led Skin Rejuvenation MachineUS$ 1,100 - 1,250MOQ: 1 Unit
-
Photon Led Skin Rejuvenation Digital Skin Moisture AnalyzerUS$ 1 - 2,500MOQ: 1 Set
-
2016 New Arrival Vaginal Rejuvenation Photon Led Skin RejuvenationUS$ 38.5 - 43.8MOQ: 1 Piece





