New Design EMS & Led Light Therapy Facial Beauty Care Device Facial Beauty Device
EMS & Led light therapy facial beauty care device
Introduction:
perfect for reduces acne,redness, inflammation,crow's-feet, fine lines.anti-aging,anti-wrinkle.diastolic&shrink pores;fading freckles,age spots,sun spots,brown patches,scars,dark moles;lighten the fine lines, tender and tighten the skin,lifting&tightening wrinkle skin whitening improve Skin-Elasticity.
Specification of OFY-1505 EMS & Led light therapy facial beauty care device:
| Product Color | white |
| Material | ABS |
| Product Size | 15.5*5*4.3cm |
| Product net weight | 380g |
| Power Supply | DC 5V, 500mA |
| Battery Capacity | 3.7V, 750ma *1 |
| Charging Time | 3.0 hours |
Working time |
15 minutes/time |
| LED light colors | Red,Yellow,Blue,Green,Pink , Pink flashing |
| Certification | CE,RoHS |
| Warranty period | 1 Year |
How to use OFY-1505 EMS & Led light therapy facial beauty care device :
Advantage of OFY-1505 EMS & Led light therapy facial beauty care device:
Package of OFY-1505 EMS & Led light therapy facial beauty care device:
Company Information of AOPHIA:
Shenzhen Oufeiya Technology Co., Ltd, a professional manufacturer of handheld home use beauty device. Integrating R&D, production, sales and service together.
We are specialized in varies of home use beauty instruments including Nano Ionic face Hydration Sprayer, cleansing device, skin rejuvenator, RF & EMS, Photon Led therapy, Galvanic Ion, Ultrasonic, multifunction advanced beauty technologies series etc.
Each product passed CE&Rohs certification. Unique patent design is our young pace with line fashion trend tightly.
Our products won the regular customers from Europe, USA, Korea, Japan, Taiwan, Thailand market.
Stable production capability, Innovative R&D team, Strict quality control & Professional sales service ensures your continuous cooperation with our company.
More items please to press link
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
Alexandrite 755nm Laser Hair Removal Beauty Equipment Alexandrite 755nm 1064nm Dark Skin Pigmentation RemovalUS$ 1000 - 3000MOQ: 1 Piece
-
Yag Alexandrite 755nm Laser Tattoo Remove Q-switch Best PriceUS$ 1,000 - 20,000MOQ: 1 Set
-
Top Quality Korea Alexandrite 755nm LaserUS$ 3 - 30,000MOQ: 1 Set
-
Korea Alexandrite Hair Removal, Alexandrite 755nm Laser Hair Removal MachineUS$ 1 - 1MOQ: 1 Set
-
Alexandrite 755nm Laser Beauty Whitening Machine PriceUS$ 1 - 2MOQ: 1 Set
-
755nm Alexandrite Laser Hair Removal MachineUS$ 5,000 - 10,000MOQ: 1 Set
-
Newest Alexandrite Laser 755nm Hair Removal EquipmentUS$ 3,500 - 6,500MOQ: 1 Set
-
Portable Alexandrite Laser 755nm Hair Removal EquipmentUS$ 1 - 5,555MOQ: 1 Set
-
Hot Selling Manufacture Hair Reduction Alexandrite Laser 755nmNegotiableMOQ: 1 Set
-
Alexandrite Laser 755nmUS$ 1 - 30,000MOQ: 1 Set






