AOPHIA 6in1 Multifunction Beauty, Multiple Facial Beauty Device
Newest Unique 6 in 1 Electronic facial beauty gadgets with multifunction
Introduction:
OFY-9901 is a beauty care product for beauty salon or personal use. It is a hi-tech system that integrated with Photon LED therapy, Ultrasonic massage,Radio Frequency(RF)/EMS,Sonic vibration,Positive ion,Negative ion and LCD display technology;
OFY-9901 multifunction beauty instrument perfect for reduces acne,redness, inflammation,crow's-feet, fine lines.anti-aging,anti-wrinkle.diastolic&shrink pores;fading freckles,age spots,sun spots,brown patches,scars,dark moles;lighten the fine lines, tender and tighten the skin,lifting&tightening wrinkle skin whitening improve Skin-Elasticity.
Specification of OFY-9901 Electronic facial beauty gadgets with multifunction :
| Product Color | white |
| Material | ABS+stainless steel beauty screen |
| Screen | LCD display |
| Product Size | 17.5*7.5*7.5cm |
| Product net weight | 237g |
| Power supply | DC5V, 500mA |
| Vibration frequency | 8600rpm±10% |
| Battery capacity | 3.7V,850ma x1 |
| Working time | 10mins/time |
| LED light colors | Red,Yellow,Blue,Green,Pink , Pink flashing |
| Certification | CE,RoHS,FCC |
| Warranty period | 1 Year |
How to use OFY-9901 Electronic facial beauty gadgets with multifunction :
Function of OFY-9901 Electronic facial beauty gadgets with multifunction :
Advantage of OFY-9901 Electronic facial beauty gadgets with multifunction :
Package of OFY-9901 Electronic facial beauty gadgets with multifunction :
Certificate of OFY-9901 Electronic facial beauty gadgets with multifunction :
Company Information of AOPHIA:
Shenzhen Oufeiya Technology Co., Ltd, a professional manufacturer of handheld home use beauty device. Integrating R&D, production, sales and service together.
We are specialized in varies of home use beauty instruments including Nano Ionic face Hydration Sprayer, cleansing device, skin rejuvenator, RF & EMS, Photon Led therapy, Galvanic Ion, Ultrasonic, multifunction advanced beauty technologies series etc.
Each product passed CE&Rohs certification. Unique patent design is our young pace with line fashion trend tightly.
Our products won the regular customers from Europe, USA, Korea, Japan, Taiwan, Thailand market.
Stable production capability, Innovative R&D team, Strict quality control & Professional sales service ensures your continuous cooperation with our company.
More items please to press link
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
Skin Test MachineUS$ 80 - 150MOQ: 1 Unit
-
Skin Testing Machine Skin Analyzer China ManufacturerUS$ 1 - 2MOQ: 1 Piece
-
Skin Hair Scope Face Analysis Machine & Skin Test MachineUS$ 1 - 700MOQ: 1 Set
-
New Product Hotsale Facial Skin Test MachineUS$ 100 - 100MOQ: 1 Set
-
Professional Made in Taiwan Skin Analysis Camera Polarizing Lens Desktop Face Skin Test MachineUS$ 3,500 - 5,500MOQ: 1 Set
-
Manufacture Permanent&painfree 808nm Diode Laser Best Hair Removal Skin Test MachineNegotiableMOQ: 1 Set
-
2015 Newest Best Price Hair Reduction 808nm Diode Laser Best Hair Removal Skin Test MachineNegotiableMOQ: 1 Set
-
Home 2013 Exporter E-light+IPL+RF Machine Elite Epilation Machine Weight Clinic Loss 808nm Diode Laser Best Hair Removal Skin Test MachineUS$ 1 - 3,600MOQ: 1 Piece
-
Skin Test MachineNegotiableMOQ: 1 Set
-
Skin Test MachineUS$ 300 - 800MOQ: 1 Piece








