Hot Sale!!! Facial Skin Care Massage Ultrasonic Ionic Vibration Facial Beauty Device
portable Ultrasonic Ionic vibration facial beauty device
Introduction:
| Model | OFY-1506 |
| Product Color | white |
| Material | ABS |
| Product Size | 15.5*5*4.3cm |
| Product net weight | Around 400g |
| Power Supply | DC 5V, 500mA |
| Battery Capacity | 3.7V, 750mA *1, rechargeable with USB cord |
| Charging Time | 2.0 hours |
| Working time | 5 minutes/time |
| Vibration frequency | 9000rpm±10% |
| Certification | CE,RoHS ,FCC |
Warranty period |
1 Year |
How to use OFY-1506 portable Ultrasonic Ionic vibration facial beauty device :
Details of OFY-1506 portable Ultrasonic Ionic vibration facial beauty device :
Package of OFY-1506 portable Ultrasonic Ionic vibration facial beauty device :
Company Information of AOPHIA:
Shenzhen Oufeiya Technology Co., Ltd, a professional manufacturer of handheld home use beauty device. Integrating R&D, production, sales and service together.
We are specialized in varies of home use beauty instruments including Nano Ionic face Hydration Sprayer, cleansing device, skin rejuvenator, RF & EMS, Photon Led therapy, Galvanic Ion, Ultrasonic, multifunction advanced beauty technologies series etc.
Each product passed CE&Rohs certification. Unique patent design is our young pace with line fashion trend tightly.
Our products won the regular customers from Europe, USA, Korea, Japan, Taiwan, Thailand market.
Stable production capability, Innovative R&D team, Strict quality control & Professional sales service ensures your continuous cooperation with our company.
More items please to press link
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
Shotmay STM-8033 Air Compression Therapy Machine With Great PriceUS$ 300 - 350MOQ: 1 Unit
-
3 in 1 Touch Screen Pressotherapy Muscle Stimulator Far Infrared Compression Therapy MachineUS$ 1 - 600MOQ: 1 Piece
-
M-D6 Magical 2016 2 in 1 Therapy Machine/compression Therapy Machine/microdermabrasion Machine for SaleUS$ 890 - 890MOQ: 1 Set
-
Air Compression Therapy MachineUS$ 300 - 360MOQ: 1 Set
-
Compression Therapy Machine Physical Therapy Machine Pressotherapy MachineUS$ 1 - 600MOQ: 1 Set
-
Hotsale 3in1 Infrared Air Pressure Compression Therapy Machine IB-8108CUS$ 600 - 700MOQ: 1 Set
-
Compression Therapy Machine With Air Compressor Portable Best Selling Compressor Online ShoppingUS$ 730 - 930MOQ: 1 Set
-
2016 New Pressotherapy / Compression Therapy Machine for Lymphatic Drainage and Cellulite Reduction GS-33US$ 1 - 2MOQ: 1 Piece
-
3 in 1 Touch Screen Pressotherapy Muscle Stimulator Far Infrared Compression Therapy MachineUS$ 500 - 800MOQ: 1 Unit
-
Fingerless Therapy Cotton Spandex Compression Arthritis GlovesNegotiableMOQ: 1





