New Product Waterproof Sonic Wireless Deep Pore Cleansing Face Brush Wholesale Facial Cleansing Brush
Waterproof Sonic Wireless Rechargeable Facial Cleansing Brush
Introduction:
OFY-1502 is essential for your daily skin care. It can remove the dirt and sebum hidden in skin pores. Ultrasonic cleaning is a sonic micro-vibration massage process created by sound waves that are transmitted at frequencies of over 300/s, and it shows a powerful effect 7
times of the traditional hand-washing process and makes the follow-up skin care products get properly into your skin. With continued use of the machine, it can refine pores, smooth wrinkles, improve complexion and make the skin smooth and bright.
Specification of OFY-1502 Waterproof Sonic Wireless Facial Cleansing Brush beauty device :
| Product Color | white |
| Material | ABS |
| Screen | LCD display |
| Product Size | 18*6.6*6.7cm |
| Product net weight | 220g |
| Power supply | DC5V, 500mA |
| Vibration frequency | 180rpm |
| Battery capacity | 3.7V,750ma x1 |
| Working time | 1min/time,2min/time,30min/time |
| Built-in rechargable battery/Vibration massager | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Accessory | USB Line |
| Certification | CE,RoHS,FCC |
| Warranty period | 1 Year |
How to use OFY-1502 Waterproof Sonic Wireless Facial Cleansing Brush beauty device :
Advantage of OFY-1502 Waterproof Sonic Wireless Facial Cleansing Brush beauty device:
Package of OFY-1502 Waterproof Sonic Wireless Facial Cleansing Brush beauty device :
Company Information of AOPHIA:
Shenzhen Oufeiya Technology Co., Ltd, a professional manufacturer of handheld home use beauty device. Integrating R&D, production, sales and service together.
We are specialized in varies of home use beauty instruments including Nano Ionic face Hydration Sprayer, cleansing device, skin rejuvenator, RF & EMS, Photon Led therapy, Galvanic Ion, Ultrasonic, multifunction advanced beauty technologies series etc.
Each product passed CE&Rohs certification. Unique patent design is our young pace with line fashion trend tightly.
Our products won the regular customers from Europe, USA, Korea, Japan, Taiwan, Thailand market.
Stable production capability, Innovative R&D team, Strict quality control & Professional sales service ensures your continuous cooperation with our company.
More items please to press link
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
Soprano Laser 810 Nm/soprano Laser Hair Removal Machine AlmaUS$ 1 - 3,100MOQ: 1 Unit
-
HOT!!808nm Soprano Laser Hair Removal MachineUS$ 4,000 - 6,000MOQ: 1 Set
-
High Quality Soprano Laser Hair Removal MachineUS$ 1 - 2MOQ: 1 Set
-
Big Spot Size!! 808nm Diode Laser for Soprano Laser Hair Removal MachineUS$ 1 - 6,500MOQ: 1 Unit
-
*2015*Permanent Soprano Laser Hair Removal Machine/sapphire Diode Laser SystemUS$ 1 - 2MOQ: 1 Piece
-
E-light rf Laser Hair Removal, Soprano Laser Hair Removal Machine LightUS$ 1 - 4,500MOQ: 1 Set
-
1 HZ Soprano Laser Hair Removal Machine Naevus Of Ito Removal Tattoo Laser Ipl Rf ElightUS$ 1 - 4,000MOQ: 1 Set
-
Soprano Laser Hair Removal Machine Approved SPT FCA Technology ICE SHR SSR MachineUS$ 1,000 - 5,000MOQ: 1 Set
-
2013 Best Hair Removal Machine S3000 CE/ISO Soprano Laser Hair Removal MachineUS$ 50 - 5,000MOQ: 1 Set
-
Soprano Laser Hair Removal MachineUS$ 1 - 5,000MOQ: 1 Set





