2015 New Design Electric Callus Remover for Face
Specifications
Skin Whitening machine1.CE&ROHS certification
2.Sonic vibration
3.EMS&RF function
2015 new design Electric Callus Remover for face
Item No:OFY-511
| Product name | beauty care dead skin remove machine |
| Brand name | OFY |
| Function | deep clean/ acne treatment/remove melanin |
| Size | H155mm*L45mm*W15mm |
| Output | 5V |
| Power | 3w |
| Weight | 3.5kg |
| Frequency | 2200000times/sec. |
| Color | white,red |
Product show

Function:
1)Decompose melanin, eliminate dark spots
2)Deep clean
3)Dispel cutin
4)Whitening&remove acne
5)Remove wrinkles
Suitable the crowd:
students;teachers;houswifes;white-collar workers;middle-aged women.
Company picture:
Why choose us?
1) Deliver directly from our own factory under our fully-
established quality system, enabling high quality, competitive price and fast delivery.
2) Since most of our customers are from Japan, we are able to provide products of extremely highquality with
a very competitive price, in order to survive and thrive in such a demanding global market.
3) Our experienced sales team can quickly respond to all kinds of customer need in a highly professional
manner in English ensuring high customer satisfaction.
4) We can offer free samples if inventory is available.
5) Lead time for samples: 3 days, negotiable
Shipment:
All items will be shipped by UPS, DHL, by sea or by air
If you want to konw more about our products just click
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
China Supplier Hotsell Spa Body Steam Machine Spa CapsuleUS$ 1,800 - 1,800MOQ: 1 Set
-
Most Popular Spa Body Steam Machine--SLLUS$ 1 - 3,000MOQ: 1 Piece
-
Spa Body Steam MachineUS$ 1,500 - 2,500MOQ: 1 Unit
-
Hot Sale Hydrotherapy Spa Capsule Spa Body Steam MachineUS$ 600 - 1,500MOQ: 1 Acre
-
Hot Salon Spa Body Steam Machine (BS-CAP1)US$ 600 - 100,000MOQ: 1 Piece
-
Skin Care Capsule & Whitening Capsule Spa Body Steam MachineUS$ 1 - 3,500MOQ: 1 Set
-
China Supplier Move House Infrared Sauna Room ,spa Body Steam MachineUS$ 300 - 1,500MOQ: 1 Set
-
High Quality Spa Body Steam Machine GM at Reasonable Prices , Customize I Also Can.US$ 12.59 - 17.2MOQ: 1 Piece
-
Hot Selling Eec UtvNegotiableMOQ: 20 Sets
-
Hot Sale! Portable Electric SPA Body Steam,body Spa MachineUS$ 9 - 18MOQ: 300 Sets







