LED Photon Therapy Beauty Device Handheld LED Light Skin Therapy Facial Device
LED Photon therapy beauty device Vibration +Photo LED therapy beauty device
Introduction:
OFY-1503 is a beauty care product for beauty salon or personal use. It have function of Vibration massage and co-working with six type of Photon LED therapy, It perfect for reduces acne,redness, inflammation,crow's-feet, fine lines.anti-aging,anti-wrinkle.diastolic&shrink pores;fading freckles,age spots,sun spots,brown patches,scars,dark moles;lighten the fine lines, tender and tighten the skin,lifting&tightening wrinkle skin whitening improve Skin-Elasticity.
Specification of OFY-1503 LED Photon therapy beauty device:
| Model | OFY-1503 |
| Product Color | White |
| Material | ABS |
| Product Size | 15.5*5*4.3cm |
| Product net weight | Around 370g |
| Power Supply | DC 5V, 500mA |
| Battery Capacity | 3.7V,750mA*1 |
| Charging Time | 2 hours |
| Working time | 15 mins/time |
| LED light Colors | Red/Yellow/Blue/Green/Pink/Pink flash |
| Vibration frequency | 9000rpm±10% |
| Certification | CE,RoHS ,FCC |
Warranty period |
1 Year |
How to use OFY-1503 LED Photon therapy beauty device:
Details of OFY-1503 LED Photon therapy beauty device:
Package of OFY-1503 LED Photon therapy beauty device:
Company Information of AOPHIA:
Shenzhen Oufeiya Technology Co., Ltd, a professional manufacturer of handheld home use beauty device. Integrating R&D, production, sales and service together.
We are specialized in varies of home use beauty instruments including Nano Ionic face Hydration Sprayer, cleansing device, skin rejuvenator, RF & EMS, Photon Led therapy, Galvanic Ion, Ultrasonic, multifunction advanced beauty technologies series etc.
Each product passed CE&Rohs certification. Unique patent design is our young pace with line fashion trend tightly.
Our products won the regular customers from Europe, USA, Korea, Japan, Taiwan, Thailand market.
Stable production capability, Innovative R&D team, Strict quality control & Professional sales service ensures your continuous cooperation with our company.
More items please to press link
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
Low Level Laser Therapy MachineUS$ 1 - 3,900MOQ: 1 Unit
-
Home Dotor Low Level Laser Therapy MachineUS$ 350 - 680MOQ: 1 Set
-
Low Level Laser Therapy Machine for Cellulite RemovalUS$ 1,600 - 1,600MOQ: 1 Set
-
Low Level Laser Therapy Machine Lipo Laser Machine for Home UseUS$ 100 - 999MOQ: 1 Piece
-
Laser Newest Acne Low Level Laser Therapy Machine Surgical LaserUS$ 2,000 - 9,500MOQ: 1 Set
-
Top Quality Cheapest Low Level Laser Therapy MachineUS$ 1 - 10,000MOQ: 1 Set
-
Best Lipo Laser Device/655nm Low Level Laser Therapy MachineUS$ 1 - 10,000MOQ: 1 Set
-
M-L6 Low Level Laser Therapy Machine 650nm 100mwUS$ 1 - 800MOQ: 1 Set
-
New Design OEM Vacuum Low Level Laser Therapy MachineNegotiableMOQ: 1 Set
-
Weight Loss Low Level Laser Therapy Machine /low Level Laser TherapyNegotiableMOQ: 1 Unit





