Facial RF/EMS and 6 Colors LED Therapy Beauty Product
RF face lifting anti-wrinkle & aging 3 in 1 beauty device
Introduction:
OFY-9902 is a beauty care product for beauty salon or personal use. It integrated with Photon LED therapy, Radio Frequency(RF)/EMS and LCD display technology; It perfect for reduces acne,redness, inflammation,crow's-feet, fine lines.anti-aging,anti-wrinkle.diastolic&shrink pores;fading freckles,age spots,sun spots,brown patches,scars,dark moles;lighten the fine lines, tender and tighten the skin,lifting&tightening wrinkle skin whitening improve Skin-Elasticity.
Specification of OFY-9902 RF/EMS and 6 colors LED with ion beauty instrument:
| Product Color | white |
| Material | ABS+stainless steel beauty screen |
| Screen | LCD display |
| Product Size | 18*7.5*7.5cm |
| Product net weight | 180g |
| Power supply | DC5V, 500mA |
| Battery capacity | 3.7V,850ma x1 |
Charging time |
3.0hours |
| Working time | 10mins/time |
| LED light colors | Red,Yellow,Blue,Green,Pink , Pink flashing |
| Certification | CE,RoHS |
| Warranty period | 1 Year |
How to use OFY-9902 RF/EMS and 6 colors LED with ion beauty instrument :
Function of OFY-9902 RF/EMS and 6 colors LED with ion beauty instrument:
Advantage of OFY-9902 RF/EMS and 6 colors LED with ion beauty instrument:
Package of OFY-9902 RF/EMS and 6 colors LED with ion beauty instrument:
Certificate of OFY-9902 RF/EMS and 6 colors LED with ion beauty instrument:
Company Information of AOPHIA:
Shenzhen Oufeiya Technology Co., Ltd, a professional manufacturer of handheld home use beauty device. Integrating R&D, production, sales and service together.
We are specialized in varies of home use beauty instruments including Nano Ionic face Hydration Sprayer, cleansing device, skin rejuvenator, RF & EMS, Photon Led therapy, Galvanic Ion, Ultrasonic, multifunction advanced beauty technologies series etc.
Each product passed CE&Rohs certification. Unique patent design is our young pace with line fashion trend tightly.
Our products won the regular customers from Europe, USA, Korea, Japan, Taiwan, Thailand market.
Stable production capability, Innovative R&D team, Strict quality control & Professional sales service ensures your continuous cooperation with our company.
More items please to press link
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
Korean Beauty Equipment Facial Beauty Facial InstrumentsUS$ 399 - 999MOQ: 1 Piece
-
Rechargeable Ultrasonic Beauty Equipment Facial Tool Beauty EquipmentUS$ 20 - 25MOQ: 1 Set
-
Hotselling Beauty Equipment Facial Steamers for Beauty SalonUS$ 1 - 500MOQ: 5 Units
-
Facial Beauty Equipment/facial Tool Beauty EquipmentNegotiableMOQ: 1000 Pieces
-
Ultrasonic Beauty Equipment Facial Cleansing MassagerNegotiableMOQ: 1000 Pieces
-
2015 SUS Best RF Slimming Machine Spa Beauty Equipment Facial Beauty EquipmentUS$ 1 - 5,000MOQ: 1 Unit
-
Qualified SHR New Design Beauty Equipment FacialNegotiableMOQ: 1 Set
-
2016 Multi Function Combination Beauty Equipment FacialNegotiableMOQ: 1 Set
-
2015 Magic Beauty Equipment Facial Machine With MaskUS$ 16.6 - 99MOQ: 1 Piece
-
Personal Care Other Beauty Equipment Facial CleanserNegotiableMOQ: 5000 Pieces









