HOT & Cold Vibrating Beauty Instrument Sonic LCD Facial Hot Cold Device for Homeuse Potable Beauty Instrument
HOT & cold vibrating beauty instrument sonic LCD facial hot cold device for homeuse potable beauty instrument
specification:
Name |
Betech sonic LCD hot&cool beauty instrument |
| Number | BS-04 |
Temperature |
6~42℃(±3℃) |
| Vibration | 8600(±10)rpm |
| Charging time | 3 hours |
| Charging power | 2.5W |
| Battery capacity | 850mAh |
| Weight | 120G |
| Material | ABS+ beauty screen stainless steel |
| Size | L155*w50.6*h43.4mm |
| Battery type | rechargeable with usb cable |
| Colour and Logo | Customized( Depending on the number of products ) |
feature:
1.Tighten & Firm your skin by: Hot Massage / Cool Masage / Sonic Vibrations.
2.Shifts from hot to cool in just 3 seconds.
3.Instant skin rejuvenation - means you can care for your skin anytime, anywhere.
4.Overall use makes skin look smoother, tighter and more flexible.
5.Charges by using USB - no batteries needed. Will work for 1 hour once fully charged.
Packaging Details: Gift box packed in the Carton
Delivery Detail:
sample:3 days
bulk order: according to the quantity
If you have any questions,please feel free contact us. we are always ready to help
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
Skin Tighten MachineUS$ 300 - 400MOQ: 1 Unit
-
Vertical 10 in 1 Monopolar RF Face Skin Tightening Machine Fat Dissolving Trusculpt ID Flex Body Sculpting MachineUS$ 2450 - 3500MOQ: 1 Piece
-
V-face Skin Tightening Refirme Skin Tightening MachineUS$ 75 - 150MOQ: 1 Piece
-
Slimming at Home Skin Tightening Machine Home Laser Skin TighteningUS$ 1 - 1,000MOQ: 1 Set
-
At Home Skin Tightening MachineUS$ 300 - 400MOQ: 1 Unit
-
Mini Ultrasound Skin Tightening MachineUS$ 1 - 100MOQ: 50 Pieces
-
Skin Tightening Machine for Home UseUS$ 15 - 49MOQ: 1 Piece
-
Skin Tightening Machine for Home UseUS$ 35 - 45MOQ: 1 Piece
-
Newest at Home Skin Tightening MachineUS$ 1 - 40MOQ: 1 Set
-
Skin Tightening Machine for Home UseUS$ 1 - 30MOQ: 20 Sets






