Home Use Beauty Photon Ultrasonic Beauty Machine for Personal Skin Care /Christmas Sale 20% Off
home use beauty photon ultrasonic beauty machine for personal skin care /Christmas Sale 20% Off
Specification
| Prduct name | photon ultrasonic beauty machine |
| Theory | sonic & led light |
| Led light | red,blue,green,purple,yellow,GB,RGB |
| Input voltage | 100-240V |
| Output voltage | DC24V |
| Current | 2000mA |
| Frequncy | 50-60hz |
| Power | 10W |
| Product size | 21x18x6cm |
| Prodct weight | 0.47kgs |
7 led lights
red light 640nm for activation of skin
blue light 480nm for soothing massage
green light 518nm for keep of skin
purple light 640nm for dewatering
yellow light 590nm for protection of skin
deep green light 640nm for brightness of skin
white light 510nm for leading-in of nutrients
Theory
Soften horny layer, clear away impurities and filth on the deep level of pores and enhance the skin’s permeability.
2. Ionic lead-in
Facilitate the in-depth absorption of essence, repair fibrous tissues and restore the skin elasticity.
3. Cool and hot alternative effect
The cool and hot alternative effect will temper the skin’s elasticity, firm the skin, smooth the wrinkles, attain rosy complexion and remove toxins. The action on the face can whiten and slim the face, remove the pigment out of skin surface and upgrade the sagged skin;
Pictures of photon ultrasonic beauty machine
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
High Energy Density Professional Photoboimodulation Device, LED Light Whole Body Therapy MachineNegotiableMOQ: 1 Set
-
Advanced Diode Laser Hair Removal With Real-Time Skin CoolingNegotiableMOQ: 1 Piece
-
Portable SHR IPL Intense Pulsed Light Laser Elight Skin Tightening Beauty Equipment With 1-10Hz High FrequencyUS$ 1 - 3000MOQ: 1 Set
-
Latest Safety Vascular Remove Csa Approved Ipl Laser MachineUS$ 1 - 10,000MOQ: 1 Set
-
2016 New Style Globalipl Jet Skin Whitening Wrinkle Removal Oxygen Facial Machines Skin MoisturizingUS$ 1 - 10,000MOQ: 1 Set
-
Rechargeable Battery Facial BrushUS$ 1 - 18.66MOQ: 500 Pieces
-
1 HZ Lowest Price ND YAG Tattoo Laser Removal Machine Laser Machine For Tattoo Removal Freckles RemovalUS$ 1 - 1,850MOQ: 1 Set
-
Promotion! the Year-end Sales Affordable Diode Laser Hair Removal Machine PriceUS$ 3,000 - 7,000MOQ: 1 Set
-
2016 Manual Mini Derma Roller for Skin CareUS$ 2.5 - 10MOQ: 200 Pieces
-
Microcurrent Multifunction Facial Massager, Antiwrinkle Beauty ApparatusUS$ 10 - 13MOQ: 1000 Pieces




