New Beauty Mouse Derma Roller
New Beauty Mouse Derma Roller
How it works?
The beauty mouse derma roller is a non-ablative,easy-to-use instrument designed for noticeable skin improvement.The advanced design enhances the removal of dead skin scales(exfoliation) and by stimulating skin rejuvenation. In return,this cell stimulation speeds up the epidermal renewal cycle.When keratin scales have less time to age and turn gray,the skin maintains softer,more youthful,texture and glow. The beauty mouse derma roller contains three rollers spanning 2 inches(50mm)in width.This generous with effective treats larger surface area in just minute.
Application of NEW beauty mouse derma roller:
Arms,legs,thighs,buttocks,stomach,back and other larger areas of body
Details:
| Product name | beauty mouse derma roller |
| Needle number | 1380pcs |
| Needle length | 0.2mm 0.25mm 0.3mm 0.5mm 0.75mm 1.0mm 1.5mm 2.0mm 2.5mm 3.0mm |
| Needle material | Imported Medical Stainless Steel |
| Body material | 100% Environmental Medical PC |
| Color | Purple, Pink, Blue |
| Size | 9.5cm |
| Weight | 46.5g |
| Application | arms,legs,thighs,buttocks,stomach,back and other larger areas of body |
| Lead time | 3-6 working days after the payment confirmed |
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
Skin Roller For Face 540 Needles Derma Derma Rollers For Acne Scars Roller Derma Rolling System --L005 Microneedle RollerUS$ 1 - 6.5MOQ: 10 Pieces
-
Electric Derma Pen Stamp for Wrinkles / Anti-aging / Ice Pick and Chickenpox Scars Roller MYMUS$ 28 - 30MOQ: 10 Pieces
-
Scar Removal 540 Needles Derma Roller540 Derma Derma Roller Kit For Acne Scars Roller Stamp/medical Grade Derma Roller(CE)derma Rolling System Microdermabrasion Needle RollerUS$ 1 - 2.5MOQ: 50 Pieces
-
Derma Roller for ScarsUS$ 2 - 4MOQ: 20 Units
-
Derma Roller Acne ScarsUS$ 3 - 4MOQ: 20 Units
-
A Titanium Roller Scar RemovalUS$ 1 - 5MOQ: 50 Sets
-
Scar Removal Derma RollerUS$ 1 - 5,000MOQ: 1 Piece
-
Needle Skin Roller Professional Microneedling Acne Derma Rollers For Acne Scars Scar Removal Micro Roller Derma Rolling System Microdermabrasion Needle RollerNegotiableMOQ: 50 Pieces
-
J540-H2 Derma Roller 540 for Scar RemovalUS$ 1 - 7MOQ: 20 Pieces
-
New-techno Skin Tightening Scar Removal Derma RollerUS$ 1 - 10,000MOQ: 1 Set





