Derma Roller Factory Direct Wholesale,derma Skin Roller,medical Grade Derma Roller
derma roller factory direct wholesale,derma skin roller,medical grade derma roller
Therapy:
ZGTS derma roller uses a knead rod inlayed with numbers of needles, combining with functional nutrition liquid, regularly rolling in the places which needed to cure. It can puncture more than 300, 000 micro vessels on the epidermis within five minutes, forming an efficient nutrient delivery system between the epidermis and subcutaneous tissue. Then the nutrition liquid can entry into skin effectively. Thus the effect of skin care become more perfect. Micro-needle therapy is effective, safe and reliable .It is convenient to operate the micro-needle. You can use it in outdoor activities including basking, but please note anti-sunburn supplies are needed.
Specification:
| Model number | NY23 |
| Needle material | titanium alloy |
| Needle quantity | 192 needles |
| ZGTS | professional clinic item |
| Feature | wrinkle removal,whitening,skin rejuvenaton,pigment removal,cellulite.. |
| Needle length | 0.2, 0.25, 0.3, 0.5, 0.75, 1.0, 1.5, 2.0, 2.5, 3.0mm |
| Weight | 89g |
| Size | 6.25x2.5x2.5cm |
| Payment | paypal,western union,money gram,escrown,TT |
| Shipping | UPS,DHL,FEDEX,EMS,TNT |
| Certificate | CE,ISO,SUS304 |
CAUTION:
- DO NOT USE ON IRRITATED / INFECTED SKIN e.g. Active Acne, Rosacea, Eczema etc
- SHOULD ONLY BE USED ON SCARS THAT HAVE FULLY HEALED
- THE SAME DERMA ROLLER SHOULD NOT BE USED BY MORE THAN ONE PERSON
- IF YOU ARE UNSURE IF YOUR SKIN CONDITION IS SUITABLE FOR USE OF A MICRONEEDLE, PLEASE CONSULT YOUR DOCTOR

Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
Micro Needle Roller for Printing Micro-needleUS$ 1 - 4MOQ: 50 Volts
-
Micro Dermal Needle Micro Needle RollerUS$ 1 - 9MOQ: 1 Piece
-
Original Micro Needle Rollers for Bearing 3X10 4X15 5X18 6x20 7x28 8x24 8x48 mmNegotiableMOQ: 1
-
Micro Needle RF Face Lifting and Fat Reduce for Face Body Slimming ICE Beauty EquipmentUS$ 1500.00MOQ: 1 Set
-
Professional Microneedle Micro Needle Micro-needle Fractional RFUS$ 1 - 800MOQ: 1 Piece
-
Wrinkle Removal Micro Needles/auto Micro Needles DeviceUS$ 1 - 60MOQ: 1 Set
-
Micro Needle RollerUS$ 1.2 - 2.2MOQ: 100 Pieces
-
Micro-needle TreatmentUS$ 2 - 4MOQ: 20 Units
-
Micro Needle FractionalUS$ 1,100 - 1,200MOQ: 1 Unit
-
Fractional RF Needle Face Lifting Skin Tightening RF Body Slimming Machine High RF Energy Facial RejuvenationUS$ 1 - 2000MOQ: 1 Set






